Pilna operacja

Gabrysia Malińska, 14 lat
Czas zbiórki: 21.01.2013trwa
Cel: Rehabilitacja
Koszt: 1 000 zł/mies.
Czas zbiórki: 21.01.2013 – trwa
Koszt: 1 000 zł/mies.

Przekaż swoje

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Gabrysia Malińska
 • PRZEKAŻ 1,5% NA REHABILITACJĘ GABRYSI! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

  KRS: 0000362564
  Cel szczegółowy: Gabrysia Malińska

  Niestety wada serca oraz przebyte operacje powodują, że Gabrysia wymaga stałej rehabilitacji.


  PONIŻEJ HISTORIA ZBIÓRKI DLA DZIEWCZYNKI

  Gabrysia urodziła się z bardzo ciężką wrodzoną wadą serca – Zespołem Hipoplazji Lewego Serca (HLHS).  Ze względu na pogarszający się stan zdrowia, nie może czekać na przeprowadzenie operacji w Polsce.

  Dziewczynka została zakwalifikowana do zabiegu w klinice w Münster, ale jest to operacja, której nie refunduje NFZ. Koszt, który muszą pokryć rodzice, to 36 000 EUR.

  Gabrysia przyszła na świat razem ze swoją siostrą bliźniaczką 11 września 2008 roku w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Aby żyć, zaraz po urodzeniu musiała przejść skomplikowaną operację serca. 18 września, czyli tydzień po jej narodzinach, prof. Jacek Moll przeprowadził operację metodą Norwooda.

  17 marca 2009 roku Gabrysia ponownie trafiła na salę operacyjną, by odbyć II etap korekcji wady – dwukierunkowe zespolenie Glenna. Dzięki fachowej i troskliwej opiece personelu medycznego dziewczynce i rodzicom udało się przetrwać te najtrudniejsze chwile.

  Obecnie Gabrysia ma 4 latka, jest bardzo pogodnym i bystrym dzieckiem, ciekawym świata. Niestety czeka ją kolejna operacja, gdyż HLHS to złożona wada wymagająca III-etapowej korekcji serca. Gabrysia I i II etap przeszła w Łodzi w ICZMP. III etap proceduralnie powinien odbyć się, kiedy dziewczynka skończy 2-2,5 roku. Niestety operacja do tej pory się nie odbyła, mimo że Gabrysia we wrześniu 2012 r. skończyła 4 lata…

  “Na regularnych konsultacjach, które odbywamy w ICZMP, cyklicznie odkładany jest III etap. Kolejny termin rozpatrzenia sprawy Gabrysi to wiosna 2013 r. Stan córeczki się pogarsza, mimo przyjmowanych leków, ma bardzo gęstą krew, do stopnia uniemożliwiającego jej pobranie, bardzo szybko się męczy, sinieje, jest apatyczna, są dni kiedy nie ma w ogóle siły. Razem z żoną bardzo się martwimy, iż poprzez odkładanie III etapu operacji, Gabrysia może go po prostu nie doczekać” – mówią rodzice Gabrysi, Anna i Maciej Malińscy.

  Chcąc za wszelką cenę pomóc córce, rodzice zdecydowali się na przeprowadzenie III etapu w Münster. Operujący tam Profesor Edward Malec zakwalifikował Gabrysię do III etapu, wskazując początek przyszłego roku jako konieczny termin operacji. Jej koszt został wyceniony na 29 100 EUR + 25% kwoty wyjściowej na wypadek komplikacji, czyli w sumie 36 375 EUR. Rodzina nie dysponuje taką sumą, dlatego w jej imieniu bardzo prosimy o pomoc dla Gabrysi.

 • 22.03.2013 r. odbyła się operacja Gabrysi. Wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przekaż swoje

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Gabrysia Malińska

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *