Serce Filipka musi być skorygowane

Filip Łabęcki, 8 lat
Czas zbiórki: 04.03.2014trwa
Cel: Leczenie
Koszt: 35 000
Czas zbiórki: 04.03.2014 – trwa
Koszt: 35 000

Przekaż swoje

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Filip Łabęcki
 • PRZEKAŻ 1,5% NA LECZENIE I REHABILITACJĘ FILIPKA! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

  KRS: 0000362564
  Cel szczegółowy: Filip Łabęcki

  Filipek jest pod stałą opieką kardiologiczną, ponieważ wymaga regularnego poszerzania tętnic płucnych, a w przyszłości czeka go także kolejna operacja wymiany łat naszytych na te tętnice oraz wymiana kontegry w sercu. Niestety koszty leczenia w niemieckiej klinice są bardzo duże. Dodatkowo chłopiec ze względu na liczne problemy zdrowotne wymaga stałej rehabilitacji.


  PONIŻEJ HISTORIA ZBIÓRKI DLA CHŁOPCA

  W 22. tygodniu ciąży mama Filipka dowiedziała się, że ma on wadę serca. Dodatkowo okazało się, że „coś się dzieje z przełykiem” dziecka.

  Po porodzie 10.12.2013 r. lekarze zdiagnozowali u Filipka wadę serca pod postacią wspólnego pnia tętniczego oraz ubytku w przegrodzie międzykomorowej, jak również atrezję przełyku bez przetoki tchawicznej. Od urodzenia chłopiec przebywa w szpitalu – czeka na kolejną próbę połączenia przełyku (pierwsza była nieudana z powodu aż 6 cm przerwy pomiędzy jednym a drugim końcem przełyku).

  Zaraz po urodzeniu Filipek powinien mieć wykonaną operację na otwartym sercu w celu korekcji wady. Mimo wielu zapytań i próśb rodziców, kardiochirurdzy zwlekali z decyzją. Ostatecznie dopiero po 1,5 miesiąca Filipkowi założono banding na tętnicę płucną. Na pytanie rodziców, kiedy odbędzie się operacja korygująca wadę, specjaliści odpowiedzieli: “Proszę czekać, aż dziecko zacznie sinieć”…

  Te przerażające słowa lekarzy zabiły resztki zaufania rodziców. Postanowili szukać pomocy dla swojego dziecka u innych lekarzy. Pojechali na konsultacje do profesora Edwarda Malca, który wyjaśnił im, że dziecko powinno przejść operację jak najszybciej. Istnieje ogromne ryzyko, że dojdzie do nadciśnienia płucnego, które doprowadzi do nieodwracalnych zmian. Będzie to operacja, która całkowicie skoryguje wadę serca dziecka – na otwartym sercu, w hipotermii, w krążeniu pozaustrojowym. Filipek będzie miał założony shunt, który po paru latach najprawdopodobniej będzie wymagał wymiany. Operacja odbędzie się w niemieckiej klinice w Münster (Niemcy), jej koszt to 30 000 EURO (ok. 130 000 PLN).

  “Nie chcę ryzykować życia mojego dziecka! Kardiolodzy cały czas zwlekają, mimo, że Filipek nadal jest w szpitalu, nawet nie interesują się jego obecnym samopoczuciem. Warunki leczenia w szpitalu oraz podejście lekarzy jest dla nas przerażające. Proszę, pomóżcie nam ratować życie naszego dziecka”! – mówi mama Filipka.

 • W lipcu 2014 r. Filip przeszedł operację serca. Prof. Malec całkowicie skorygował wadę jego serduszka. W 2015 r. opłaciliśmy cewnikowanie serca, W 2017 r. pokryliśmy koszt echa serca oraz sfinansowaliśmy cewnikowanie, które odbyło się 23 marca 2018 r.

Słowa wsparcia

 1. Marcin

  Opieki boskiej w powrocie do zdrowia

Dodaj słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przekaż swoje

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Filip Łabęcki

Słowa wsparcia

 1. Marcin

  Opieki boskiej w powrocie do zdrowia

Dodaj słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *