Emilka już kilka razy otarła się o śmierć i znowu potrzebuje pomocy!

Emilia Rutkowska, 4 lata
Czas zbiórki: 20212021
Czas zbiórki: 2021 – 2021
 • 14.10.2021. Kochani! Z całego serca Wam dziękujemy za tak fantastyczny odzew na nasz apel! W ciągu kilku dni udało się zebrać pieniądze na cewnikowanie i w ostatniej chwili dokonaliśmy przelewu do UKM. Dziś Emilka miała być już w drodze do Münster, niestety z powodu infekcji konieczne było wdrożenie jej antybiotyku i kardiolodzy zdecydowali o przesunięciu zabiegu o niecały tydzień, na 19.10.2021 r.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Cewnikowanie serca w Universitätsklinikum Münster (2021)

  32 337 zł

  Cewnikowanie serca w Universitätsklinikum Münster (2021)

  39 145 zł

  Badania i konsultacje kardiologiczne

  1 230 zł
 • Życie mojej córeczki to bezustanna walka o to, by obecny dzień nie był jej ostatnim. Choroba i dotychczasowe zabiegi spowodowały w jej sercu spustoszenie i nie wiadomo co robić dalej. Lekarze nigdy przede mną nie ukrywali, że sytuacja jest fatalna, że przyjdzie taki dzień, kiedy Emilce nie będzie już można pomóc… Nie umiem powstrzymać łez, kiedy opowiadam naszą dramatyczną historię. Jest ona długa i zawiła, ale prowadzi do jednego wniosku – nie mogę pozwolić umrzeć dziecku, które już tyle razy pokazało nam, jak bardzo chce żyć!

  Serce Emilki ma patologiczne połączenie z płucami

  Emilka urodziła się 24.02.2017 r. z krytyczną wadą serca, tetralogią Fallota w najcięższej postaci – atrezją (zarośnięciem) tętnicy płucnej, skrajną hipoplazją (niedorozwojem) obu tętnic płucnych, krążeniem obocznym MAPCA’s, ubytkiem międzykomorowym (VSD) i międzyprzedsionkowym (ASD) oraz nadciśnieniem płucnym.

  Do czasu porodu nie wiedziałam, że moje upragnione, długo wyczekiwane dziecko jest tak ciężko chore. Kardiolog nie ukrywał swojego przerażenia, choć nie wiedział, jak nam przekazać te bardzo trudne wiadomości: „Bez specjalistycznej opieki i aparatury córka może nie przeżyć więcej niż kilka tygodni.” Oboje z mężem zalaliśmy się łzami. Wiedzieliśmy, że jej wada jest skrajnie trudna do leczenia chirurgicznego i że każdy jej oddech może być jednocześnie ostatnim. Kurczowo trzymaliśmy się więc jednej informacji – nasza córeczka musi dożyć 4 miesiąca życia, by można było przeprowadzić operację na otwartym sercu.

  Lekarze uznali wadę za nieoperacyjną

  Niestety po kilku miesiącach diagnostyki lekarze uznali, że przypadek Emilki jest skrajnie trudny i nie potrafią jej pomóc. Wadę serca córeczki uznano na tamtą chwilę za nieoperacyjną, a dalsze tygodnie miały wyjaśnić, czy znajdzie się rozwiązanie tak kryzysowej sytuacji. Ostatecznie uznali, że muszą odroczyć wykonanie zabiegu do skończenia przez dziecko 2 roku życia.

  Wkrótce okazało się, że byliśmy od krok od tragedii, serduszko Emilki było już skrajnie wyczerpane. Gdy miała 9-miesięcy doszło do niewydolności krążeniowo-oddechowej, córeczka zsiniała, wyglądała jak śliwka węgierka. Konieczna była operacja, lecz nie korygująca wadę, a ratująca życie. Lekarze wykonali odpływ z prawej komory, wszczepili homograft płucny, dzięki czemu wytworzyły się tętnice płucne. Niestety okazały się one zbyt wąskie i przez to nieodpowiednio natleniały płuca. Mimo wszystko dało to Emilce trochę czasu.

  Nie minęło pół roku, a życie córeczki znowu było zagrożone. W maju 2018 roku musiała pilnie przejść cewnikowanie serca, podczas którego trzeba było założyć stent poszerzający lewą tętnicę, gdyż postępujące zwężenie zagrażało niewydolnością lewego płuca. Niestety po tym zabiegu lekarze rozłożyli ręce – nie mieli dalszego pomysłu na skorygowanie wady serca Emilki.

  Córeczka przeszła operację korygującą wadę w zagranicznej klinice

  Zaczęłam szukać pomocy poza granicami kraju. Specjalista od atrezji płucnej, prof. Carotti z Włoch, odmówił operacji. Ostatnią nadzieją w Europie był prof. Malec z Kliniki Uniwersyteckiej w Münster (Niemcy), który jako jedyny w tak krótkim czasie zaproponował Emilce realną pomoc i dał nadzieję na uratowanie jej serduszka.

  Kiedy zbieraliśmy pieniądze na operację za granicą i czekaliśmy na termin, organizm Emilki zaczął słabnąć, córeczka była ciągle zmęczona, kaszlała podczas zabawy, miała coraz gorsze saturacje. Gdy we wrześniu 2019 r. doszło do operacji, była już w ciężkim stanie. Pomimo skrajnie złych rokowań, córeczka przeżyła. Kardiochirurdzy wykonali „szydełkową robotę”: zamknęli ubytek VSD, wstawili protezę pnia płucnego, tzw. contegrę, poszerzyli początkowy odcinek lewej tętnicy płucnej.

  Wierzyłam, że po operacji Emilka przez dłuższy czas będzie w dobrej formie, będzie się w końcu bawić i cieszyć życiem. Jednak ten dobry czas trwał zbyt krótko – usta znowu zaczynały jej siniec, męczyła się, paluszki u rączek i nóżek robiły się szare, a wszystko przez ciężką hipoplazję tętnic płucnych. Zapadła decyzja o cewnikowaniu, które przeszła w maju 2020 r. Niestety nie przebiegło ono do końca po myśli lekarzy, pewnych rzeczy nie można było zrobić ze względu na zbyt duże ryzyko. Kiedy wyjeżdżaliśmy z Münster nie mieliśmy pewności, czy jeszcze cokolwiek da się zrobić. Mieliśmy jednak nadzieję i zadanie do wykonania – utrzymać Emilkę przy życiu, w jak najlepszej kondycji do momentu, kiedy zabieg będzie możliwy. Do domu wracaliśmy karetką, na miejscu czekał już na nas sprzęt medyczny.

  Musiałam podjąć ryzykowane decyzje, by jej życie nie zgasło

  Po powrocie Emilka została objęta opieką hospicjum, przez 24 h na dobę musiała być pod tlenem. Decyzja o hospicjum nie była aktem poddania się, a próbą ratowania córki wszelkimi dostępnymi sposobami. W ten sposób zapewniliśmy jej najlepszą opiekę – pielęgniarek, lekarzy, psychologów, którzy badali córeczkę, sprawdzali jej parametry, ale też dawali wsparcie. Dla mnie najważniejsze było, że w domu była szczęśliwa, czuła się bezpiecznie.

  W końcu przyszła długo wyczekiwania wiadomość z Münster. Zespół prof. Malca i prof. Januszewskiej podjął decyzję, iż spróbuje pomóc Emilce raz jeszcze. Wiedziałam, że to będzie skrajnie ryzykowna operacja ratująca życie, być albo nie być mojej córeczki. Niestety nie odbyła się ona w tym czasie co powinna… We wrześniu 2020 r. Emilka zaczęła niepokojąco kaszleć, gorączkowała, z dnia na dzień była coraz słabsza, gasła w oczach, aż doszło u niej do napadu anoksemicznego. Gdy dotarła do szpitala, była zimna i fioletowa, dusiła się, a saturacja była bliska 10%! Zastosowana terapia nie dawała efektu. Nawet kiedy jednego dnia wydawało się, że jest lepiej, następnego było dużo gorzej. Wiedziałam, że jeśli nie zabiorę córki do prof. Malca, moje dziecko już nigdy nie wróci do domu. Matczyna intuicja raz jeszcze pchnęła mnie do działania. Pomimo bardzo złego stanu, infekcji, która pustoszyła jej organizm, dostałam zielone światło z kliniki. I jak się znowu okazało – zdążyłam w ostatniej chwili! Już w karetce w drodze do Niemiec Emilka ponownie dostała wysokiej gorączki, pojawiły się problemy z oddychaniem. Gdy dojechałyśmy na miejsce, lekarze nie mieli wątpliwości, że musi trafić na oddział intensywnej terapii. O operacji nie było mowy, Emilka była umierająca.

  Okazało się, że w polskim szpitalu doszło do sepsy, organizm Emilki nie miał już siły walczyć. Kolejne badania dawały coraz gorszy obraz. Zakażenie ogólnoustrojowe, zapalenie wsierdzia, liczne wegetacje na zastawce. Myślałam, że to koniec. Lekarze jednak podjęli walkę. Ogromne dawki leków, nowoczesne terapie, zaawansowana aparatura i ogromne wysiłki personelu medycznego pozwoliły ocalić życie Emilki. Kolejny raz. Córeczka powoli nabierała sił, jednak chore serce po tak groźnym zakażeniu osłabło jeszcze bardziej.

  Wraz z początkiem listopada nadszedł czas na trudne decyzje. Przez tętnice płucne Emilki niemalże nie było przepływu, lewe naczynie było w zasadzie zamknięte. Emilka coraz bardziej się dusiła, bo krew nie płynęła do płuc. Wiedziałam, że tylko operacja może uratować jej życie, jednak lekarze nie ukrywali, że będzie to bardzo trudne, bo słabe serce i wyniszczony sepsą organizm mogą nie dać rady. Podpisałam jednak zgodę na zabieg, odprowadziłam córeczkę na blok operacyjny i modliłam się o cud. W trakcie operacji contegra, czyli proteza pnia płucnego, została wymieniona na homograft od dawcy. Poszerzono lewą tętnicę płucną oraz zaimplantowano stent utrzymujący przepływ, aby był napływ do lewego płuca i by Emilka mogła zacząć oddychać obydwoma płucami. Operacja była niezwykle skomplikowana i bardzo ryzykowna, ale zespół prof. Malca odniósł sukces.

  Po operacji Emilka jest w dużo lepszej kondycji, nie potrzebuje już podawania tlenu przez cały dzień – dostaje go tylko trochę przed snem. Córka ma dużo więcej energii i chęci do zabawy, nadrabia stracony czas. Jednak cały czas żyję w niepokoju, ponieważ już wiele razy się przekonałam, jak bardzo nieprzewidywalna jest ta wada…

  Emilka musi przejść pilny zabieg

  W czerwcu 2021 r. Emilka przeszła cewnikowanie serca i już wtedy lekarze poinformowali mnie, że za około pół roku będą musieli wykonać kolejny zabieg. Niestety z powodu bardzo złych wyników badań specjaliści z Münster zdecydowali przyspieszyć termin na 14 października. Klinika wyceniła go na 8 500 euro, tj. ok. 38 tys. zł. Niestety po czterech latach walki o życie dziecka, ciągłych wyjazdów do Niemiec, zakupu sprzętu ratującego życie, nie mamy już środków, aby opłacić leczenie.

  Myślałam, że dostaniemy więcej czasu, ale tak chore serduszko jest nieprzewidywalne. Nie chcę patrzeć, jak córeczka odchodzi, kiedy jest jeszcze nadzieja, kiedy jest w niej tyle woli życia! Jej ogromne, piękne oczy wołają o pomoc, a jej śliczna buzia się uśmiecha, bo wierzy w moc lekarzy i Wasze gorące serca. Błagam, pomóżcie mi ratować moje dziecko!

  Anna Rutkowska, mama


  POPRZEDNIE ZBIÓRKI
  1. Cewnikowanie serca w Klinice Uniwersyteckiej w Münster (2021).
  11.06.2021 r. Emilka przeszła cewnikowanie serca. Choć zabieg został wykonany zgodnie z planem lekarzy, to okazało się, że jest on niewystarczający. Za ok. 6 miesięcy trzeba będzie go powtórzyć oraz dodatkowo wykonać test reaktywności krążenia płucnego ze względu na możliwość włączenia innych leków na nadciśnienie płucne.

   

Słowa wsparcia

 1. Agnieszka

  Trzymaj sie!

 2. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  :)))))))))))

 3. Joanna

  trzymajcie się !

 4. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Proszę mieć nadzieję, że Pani Córce zostanie udzielona wszelka pomoc i wszystko skończy się dla Was jak najlepiej. Życzę Pani dużo wytrwałości i spokoju, a Emilce oczywiście zdrowia 🙂

 5. Anna

  Powodzenia 🙂

 6. Anonimowy Darczyńca

  Dasz radę….

 7. Anonimowy Darczyńca

  Powodzenia !

 8. Jarek

  W modlitwie za Emilkę o uzdrowienie…

 9. Anonimowy Darczyńca

  Trzymam Kciuki Emilka !!!

 10. Mariusz Zweryfikowany

  POWODZENIA

 11. Krzysztof Zweryfikowany

  Bądź dzielna – na pewno wszystko będzie dobrze!!!

 12. Łukasz Zweryfikowany

  Trzymaj się mała Emilko!!! 🙂

 13. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Wylecz serduszko i ciesz się życiem.

 14. Bartlomiej Zweryfikowany

  Trzymajcie się razem i nigdy nie poddawajcie. Trzymam mocno kciuki za Wasze zdrowie:-)

 15. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Trzymajcie się! Trzymamy za was kciuki! 🙂

 16. SKBKZ Zweryfikowany

  Walcz maluszku! 🙂

 17. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  ♥️

 18. BestPol

  Wysyłam mnóstwo miłości!

 19. Anonimowy Darczyńca

  wysyłam światło i uzdrowienie

 20. Marta

  Uda sie!!!!!

 21. Agnieszka

  Błogosławieństwa Bożego

 22. Karolina

  Trzymaj się Emilko. Jesteś promyczkiem który swieci i nie moze zgasnąć 😊

 23. Natalia

  Emilko dasz radę ❤️

 24. Julita

  Buziaki!!!

 25. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Jesteś silna maleńka ! ❤️ Masz w sobie wielką MOC i Wyjdziesz jak prawdziwa wojowniczka bohatersko z tej całej choroby. będziesz wiodła szczęśliwe,zdrowe i spełnione życie !!! ❤️❤️❤️
  Całym sercem w Ciebie wierze piękna istotko ❤️ Dasz radę. Będzie dobrze ! 😘😘😘

 26. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Przytulam.

 27. Asha Zweryfikowany

  Dasz radę Emilka!!

 28. Krzysztof Zweryfikowany

  ♥️

 29. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Trzymam kciuki ❤️

 30. Kasia Zweryfikowany

  Ogromne uściski dla Was

 31. Ania Zweryfikowany

  Dużo zdrówka i wyzdrowienia!!!

 32. Agabcl Zweryfikowany

  Niech Archanioł Rafael uzdrawia Cię swoją mocą otrzymana od Stwórcy

 33. Joanna

  ❤️

 34. Dorota Zweryfikowany

  🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡

 35. Martyna Zweryfikowany

  Martini

 36. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Trzymam kciuki, będzie dobrze.

 37. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  💛✨💛✨💛✨💛✨💛✨💛✨💛✨💛✨💛✨💛✨💛✨💛✨

 38. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Bądź dzielna!

 39. Andrzej Zweryfikowany

  Powodzenia. Trzymam kciuki.

 40. Jacek Zweryfikowany

  Jestem z Tobą i dasz radę.

 41. Renata

  Na pewno wszystko dobrze się skończy!

 42. Krzysztof Zweryfikowany

  Emilka, rok młodsza od mojej wnuczki . Nawet sobie nie wyobrażam by przegrała .

 43. Anonimowy Darczyńca

  Pozdrawiam ciepło Emilkę i jej rodziców.

 44. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  módl się z ufnością i wierz

 45. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  DUŻO ZDRÓWKA !!!

 46. Anonimowy Darczyńca

  Powodzenia

 47. Michał Zweryfikowany

  Wszystko będzie dobrze

 48. Bogusław

  Wszystko będzie dobrze. Głowa do góry. Są jeszcze ludzie w Polsce, którzy pomagają w potrzebie.

 49. Paweł Zweryfikowany

  ❤️

 50. Wojciech

  Oby wszystko się powiodło. Zdrowia…

 51. Iwona

  wierzę że się uda . Modlę się o to

 52. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Z Bogiem 🙏

 53. Ewa

  Będzie dobrze! Zdrówka dla małej księżniczki!

 54. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Zdrówka dla małej księżniczki! Będzie dobrze!

 55. Robert

  Dużo Miłości, Bożego Błogosławieństwa i Opieki Matki Najświętszej.

 56. Anna Zweryfikowany

  Życzę Emilce zdrowia

 57. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  powodzenia będzie dobrze 🙂

 58. Andrzej Zweryfikowany

  Na pewno wszystko będzie dobrze. Trzeba wierzyć.

 59. Sławomir Zweryfikowany

  Trzeba wierzyć, że się uda i będzie jeszcze dobrze.

 60. Anonimowy Darczyńca

  Z życzeniami powrotu do zdrowia

 61. Anonimowy Darczyńca

  Pomodlę się

 62. izabella

  Przesyłam dużo ciepła i wsparcia dla ślicznej dzielnej Emilki !

 63. Grzegorz Zweryfikowany

  Be Strong!

 64. Anonimowy Darczyńca

  Dasz radę Emilko ! Będzie dobrze !

 65. Anonimowy Darczyńca

  Dużo zdrówka!!!

 66. Bogusław

  wszystko będzie dobrze

 67. Kamil

  Powodzenia!

 68. Anonimowy Darczyńca

  Good luck

 69. Anonimowy Darczyńca

  Dużo zdrowia!

 70. Lidia

  Wszystko się uda i będzie dobrze , trzymam kciuki kochana , dzielna Emiko

 71. Wiesław

  Zdrowiej Emilko

 72. Wiesław

  Zdrowiej Wmilko

 73. P

  Trzymaj się !

 74. joanna Zweryfikowany

  trzeba być dobrej myśli

 75. Agata

  Dużo siły dla Emilki!

 76. Piotr

  Powodzenia Emilko !

 77. Zbigniew

  Emilia Rutkowska

 78. Anonimowy Darczyńca

  Warto próbować…

 79. Jolanta

  Powodzenia, będzie dobrze a może nawet bardzo dobrze.

 80. Katarzyna

  Św. Rito dopomóż!

 81. Marek Zweryfikowany

  Musi sę udać ucieczka od śmierci.

 82. Irena

  Z Wielką Nadzieją na sukces lekarzy.

 83. Jerzy Grzybowski Zweryfikowany

  To wspaniałe nie poddawać się i żyć z nadzieją !

 84. Robert

  Pozdrowienia z całego serca dla Emilki!!!

 85. Zofia Zweryfikowany

  Emilko będzie DOBRZE❣️

 86. Krzysiek

  Wierzę z całego serca, że wyzdrowieje. Przesyłam moc pozytywnej energii.
  Serdeczne pozdrowienia.

 87. Anonimowy Darczyńca

  Bardzo mocno trzymam kciuki!

 88. Malgorzata Zweryfikowany

  Emilko trzymaj się.Dasz radę.Powodzenia

 89. Teresa Zweryfikowany

  Wracaj do domu zdrowa, Emilko!

 90. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Trzymaj się 🙂

 91. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  BOŻE MIEJ W OPIECE EMILKĘ

 92. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Wyzdrowiejesz !!

 93. KasiaP Zweryfikowany

  Powodzenia:)

 94. Łucja Zweryfikowany

  Trzymam kciuki.

 95. Wiesław

  Zdrowiej Emilko

 96. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Bóg pragnie abyś była zdrowa Emilko.

 97. Eliza

  ❤❤❤

 98. Halina

  walcz kochanie. modlę się za ciebie

 99. Anonimowy Darczyńca

  Trzymaj się skarbie.

 100. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Zdążymy!!!!

 101. WPŁATA ANONIMOWA Zweryfikowany

  z modlitwą.

 102. Walerian

  Pomagajmy wszyscy to i Bóg wspomoże.

 103. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  trzymaj się

 104. Kasia Zweryfikowany

  Emilko, wracaj do zdrowia, świat czeka na Ciebie. Jesteś kochana, buziaki!

Dodaj słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
41 749,00 PLN

Emilia Rutkowska dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

 1. Agnieszka

  Trzymaj sie!

 2. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  :)))))))))))

 3. Joanna

  trzymajcie się !

 4. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Proszę mieć nadzieję, że Pani Córce zostanie udzielona wszelka pomoc i wszystko skończy się dla Was jak najlepiej. Życzę Pani dużo wytrwałości i spokoju, a Emilce oczywiście zdrowia 🙂

 5. Anna

  Powodzenia 🙂

 6. Anonimowy Darczyńca

  Dasz radę….

 7. Anonimowy Darczyńca

  Powodzenia !

 8. Jarek

  W modlitwie za Emilkę o uzdrowienie…

 9. Anonimowy Darczyńca

  Trzymam Kciuki Emilka !!!

 10. Mariusz Zweryfikowany

  POWODZENIA

 11. Krzysztof Zweryfikowany

  Bądź dzielna – na pewno wszystko będzie dobrze!!!

 12. Łukasz Zweryfikowany

  Trzymaj się mała Emilko!!! 🙂

 13. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Wylecz serduszko i ciesz się życiem.

 14. Bartlomiej Zweryfikowany

  Trzymajcie się razem i nigdy nie poddawajcie. Trzymam mocno kciuki za Wasze zdrowie:-)

 15. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Trzymajcie się! Trzymamy za was kciuki! 🙂

 16. SKBKZ Zweryfikowany

  Walcz maluszku! 🙂

 17. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  ♥️

 18. BestPol

  Wysyłam mnóstwo miłości!

 19. Anonimowy Darczyńca

  wysyłam światło i uzdrowienie

 20. Marta

  Uda sie!!!!!

 21. Agnieszka

  Błogosławieństwa Bożego

 22. Karolina

  Trzymaj się Emilko. Jesteś promyczkiem który swieci i nie moze zgasnąć 😊

 23. Natalia

  Emilko dasz radę ❤️

 24. Julita

  Buziaki!!!

 25. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Jesteś silna maleńka ! ❤️ Masz w sobie wielką MOC i Wyjdziesz jak prawdziwa wojowniczka bohatersko z tej całej choroby. będziesz wiodła szczęśliwe,zdrowe i spełnione życie !!! ❤️❤️❤️
  Całym sercem w Ciebie wierze piękna istotko ❤️ Dasz radę. Będzie dobrze ! 😘😘😘

 26. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Przytulam.

 27. Asha Zweryfikowany

  Dasz radę Emilka!!

 28. Krzysztof Zweryfikowany

  ♥️

 29. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Trzymam kciuki ❤️

 30. Kasia Zweryfikowany

  Ogromne uściski dla Was

 31. Ania Zweryfikowany

  Dużo zdrówka i wyzdrowienia!!!

 32. Agabcl Zweryfikowany

  Niech Archanioł Rafael uzdrawia Cię swoją mocą otrzymana od Stwórcy

 33. Joanna

  ❤️

 34. Dorota Zweryfikowany

  🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡

 35. Martyna Zweryfikowany

  Martini

 36. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Trzymam kciuki, będzie dobrze.

 37. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  💛✨💛✨💛✨💛✨💛✨💛✨💛✨💛✨💛✨💛✨💛✨💛✨

 38. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Bądź dzielna!

 39. Andrzej Zweryfikowany

  Powodzenia. Trzymam kciuki.

 40. Jacek Zweryfikowany

  Jestem z Tobą i dasz radę.

 41. Renata

  Na pewno wszystko dobrze się skończy!

 42. Krzysztof Zweryfikowany

  Emilka, rok młodsza od mojej wnuczki . Nawet sobie nie wyobrażam by przegrała .

 43. Anonimowy Darczyńca

  Pozdrawiam ciepło Emilkę i jej rodziców.

 44. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  módl się z ufnością i wierz

 45. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  DUŻO ZDRÓWKA !!!

 46. Anonimowy Darczyńca

  Powodzenia

 47. Michał Zweryfikowany

  Wszystko będzie dobrze

 48. Bogusław

  Wszystko będzie dobrze. Głowa do góry. Są jeszcze ludzie w Polsce, którzy pomagają w potrzebie.

 49. Paweł Zweryfikowany

  ❤️

 50. Wojciech

  Oby wszystko się powiodło. Zdrowia…

 51. Iwona

  wierzę że się uda . Modlę się o to

 52. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Z Bogiem 🙏

 53. Ewa

  Będzie dobrze! Zdrówka dla małej księżniczki!

 54. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Zdrówka dla małej księżniczki! Będzie dobrze!

 55. Robert

  Dużo Miłości, Bożego Błogosławieństwa i Opieki Matki Najświętszej.

 56. Anna Zweryfikowany

  Życzę Emilce zdrowia

 57. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  powodzenia będzie dobrze 🙂

 58. Andrzej Zweryfikowany

  Na pewno wszystko będzie dobrze. Trzeba wierzyć.

 59. Sławomir Zweryfikowany

  Trzeba wierzyć, że się uda i będzie jeszcze dobrze.

 60. Anonimowy Darczyńca

  Z życzeniami powrotu do zdrowia

 61. Anonimowy Darczyńca

  Pomodlę się

 62. izabella

  Przesyłam dużo ciepła i wsparcia dla ślicznej dzielnej Emilki !

 63. Grzegorz Zweryfikowany

  Be Strong!

 64. Anonimowy Darczyńca

  Dasz radę Emilko ! Będzie dobrze !

 65. Anonimowy Darczyńca

  Dużo zdrówka!!!

 66. Bogusław

  wszystko będzie dobrze

 67. Kamil

  Powodzenia!

 68. Anonimowy Darczyńca

  Good luck

 69. Anonimowy Darczyńca

  Dużo zdrowia!

 70. Lidia

  Wszystko się uda i będzie dobrze , trzymam kciuki kochana , dzielna Emiko

 71. Wiesław

  Zdrowiej Emilko

 72. Wiesław

  Zdrowiej Wmilko

 73. P

  Trzymaj się !

 74. joanna Zweryfikowany

  trzeba być dobrej myśli

 75. Agata

  Dużo siły dla Emilki!

 76. Piotr

  Powodzenia Emilko !

 77. Zbigniew

  Emilia Rutkowska

 78. Anonimowy Darczyńca

  Warto próbować…

 79. Jolanta

  Powodzenia, będzie dobrze a może nawet bardzo dobrze.

 80. Katarzyna

  Św. Rito dopomóż!

 81. Marek Zweryfikowany

  Musi sę udać ucieczka od śmierci.

 82. Irena

  Z Wielką Nadzieją na sukces lekarzy.

 83. Jerzy Grzybowski Zweryfikowany

  To wspaniałe nie poddawać się i żyć z nadzieją !

 84. Robert

  Pozdrowienia z całego serca dla Emilki!!!

 85. Zofia Zweryfikowany

  Emilko będzie DOBRZE❣️

 86. Krzysiek

  Wierzę z całego serca, że wyzdrowieje. Przesyłam moc pozytywnej energii.
  Serdeczne pozdrowienia.

 87. Anonimowy Darczyńca

  Bardzo mocno trzymam kciuki!

 88. Malgorzata Zweryfikowany

  Emilko trzymaj się.Dasz radę.Powodzenia

 89. Teresa Zweryfikowany

  Wracaj do domu zdrowa, Emilko!

 90. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Trzymaj się 🙂

 91. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  BOŻE MIEJ W OPIECE EMILKĘ

 92. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Wyzdrowiejesz !!

 93. KasiaP Zweryfikowany

  Powodzenia:)

 94. Łucja Zweryfikowany

  Trzymam kciuki.

 95. Wiesław

  Zdrowiej Emilko

 96. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Bóg pragnie abyś była zdrowa Emilko.

 97. Eliza

  ❤❤❤

 98. Halina

  walcz kochanie. modlę się za ciebie

 99. Anonimowy Darczyńca

  Trzymaj się skarbie.

 100. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  Zdążymy!!!!

 101. WPŁATA ANONIMOWA Zweryfikowany

  z modlitwą.

 102. Walerian

  Pomagajmy wszyscy to i Bóg wspomoże.

 103. Anonimowy Darczyńca Zweryfikowany

  trzymaj się

 104. Kasia Zweryfikowany

  Emilko, wracaj do zdrowia, świat czeka na Ciebie. Jesteś kochana, buziaki!

Dodaj słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *