Emilka cierpi na padaczkę lekoodporną

Emilia Ludyk, 12 lat
Czas zbiórki: 20112015
Czas zbiórki: 2011 – 2015

Dzięki Wam zebraliśmy
9 752,33 PLN

Emilia Ludyk dziękuje z całego serca
 • Dzięki Waszemu wsparciu zbiórki, jak również przekazanemu 1%, w latach 2011-2015 mogliśmy zakupić niezbędne leki dla Emilki oraz opłacić jej badania genetyczne. W 2013 r. i 2015 r. pokryliśmy część kosztów za turnusy rehabilitacyjne dziewczynki.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Leki

  6 492 zł

  Turnusy rehabilitacyjne

  1 280 zł

  Badania genetyczne

  1 800 zł
 • Emilka urodziła się 26 lutego 2009 roku jako zdrowa dziewczynka. W pierwszych tygodniach życia zaczęły się niepokojące objawy: wymiotowała, nie chciała jeść… wtedy po raz pierwszy trafiła do szpitala. Z każdym następnym miesiącem dochodziły kolejne problemy: alergia pokarmowa, atopowe zapalenie skóry, niedobór IgA, które jest przyczyną nawracających infekcji dróg oddechowych.

  Gdy Emilka skończyła roczek, po raz kolejny była hospitalizowana z powodu zaburzeń chodu, choć ostatecznie niczego nie wykryto. Pół roku później zaczęły się napady padaczkowe, z krótkimi zanikami świadomości (dziewczynka nieruchomo wpatrywała się w jeden punkt, była nieobecna) i silnymi drgawkami. Niestety, mimo przyjmowania leków, ataki powracają. Są one nie tylko bardzo uciążliwe, ale po każdym z nich dochodzi do regresu nabytych wcześniej umiejętności. Do tego w lutym 2011 r. u Emilki wykryto torbiel w prawym płacie skroniowym, a także padło podejrzenie rzadkiej choroby przemiany materii, kwasicy etylomalonowej.

  Dziewczynka wymaga kosztownego leczenia, wielu badań i pobytów w szpitalach. Rodzice nie są w stanie sprostać takiemu finansowemu obciążeniu. W domu brakuje także ubranek dla Emilki, kosmetyków pielęgnacyjnych do skóry atopowej, pieluch, żywności (m.in. mleka, kaszek), zabawek. Mieszkanie wymaga gruntownego remontu. Bardzo prosimy o wszelką pomoc dla małej Emilki.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
9 752,33 PLN

Emilia Ludyk dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *