Zespół Wad Wrodzonych

Dominika Dajczak, 13 lat
Czas zbiórki: 20112012
Czas zbiórki: 2011 – 2012

Dzięki Wam zebraliśmy
14 856 PLN

Dominika Dajczak dziękuje z całego serca
 • W kwietniu 2012 r. Fundacja przekazała 11 856 zł na wózek dla Dominiki, a od marca 2012 r. do czerwca 2012 finansowaliśmy rehabilitację dziewczynki.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Wózek inwalidzki

  11 856 zł

  Rehabilitacja

  3 000 zł
 • Czteroletnia Dominika została pozostawiona przez swoją biologiczną matkę w szpitalu zaraz po urodzeniu. W drugim miesiącu życia u dziewczynki zdiagnozowano wrodzoną wadę mózgu, dysplazję przegrodowo-oczną, hipoplazję nerwów wzrokowych oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Z powodu tak ciężkiego uszkodzenia mózgu i stanu zdrowia, rodzina gdzie Dominika miała trafić do adopcji, wycofała się. Dopiero w rodzinie Państwa Michalskich znalazła odpowiednią opiekę i pomoc. Państwo Michalscy, pomimo posiadania własnej trójki dzieci i świadomości czekającej ich wieloletniej opieki i rehabilitacji, zdecydowali że dziewczynka pozostanie z nimi. Starają się zapewnić jej wszystko co jest możliwe i potrzebne do poprawy jej zdrowia.

  Dominika wykazuje cechy mózgowego porażenia dziecięcego (niedowład spastyczny, czterokończynowy, opóźniony rozwój mowy, zaburzenia widzenia). Ostatnio zdiagnozowano u niej padaczkę. Dziewczynka wymaga stałej opieki neurologicznej, okulistycznej, logopedycznej, psychologicznej oraz kompleksowej rehabilitacji. Niestety ilość i jakość zabiegów rehabilitacyjnych finansowanych ze środków NFZ są niewystarczające do osiągnięcia zadowalających rezultatów leczenia.

  Dla dalszej stałej poprawy zdrowia Dominiki wskazane jest zwiększenie częstości rehabilitacji, udział w turnusach rehabilitacyjnych, a także kompleksowa opieka specjalistyczna. Potrzebny jest też zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz wózek inwalidzki.

  “Sami nie jesteśmy w stanie pokryć tych kosztów, które wciąż wzrastają. Dlatego bardzo serdecznie zwracamy się z prośbą o pomoc, wsparcie finansowe, które pomoże nam kontynuować terapię” – prosi Małgorzata Michalska.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
14 856 PLN

Dominika Dajczak dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *