Pomóż Damianowi w tym najważniejszym kroku!

Damian Popiołkiewicz, 12 lat
Czas zbiórki: 20142021
Czas zbiórki: 2014 – 2021

Dzięki Wam zebraliśmy
365 751,81 PLN

Damian Popiołkiewicz dziękuje z całego serca
 • Operacja, która się miała odbyć 21 listopada 2020 r. niestety została przełożona, ponieważ z przyczyn zdrowotnych dr Feldman nie mógł przylecieć do Polski w tym terminie. Ostatecznie Damian ją przeszedł 7.03.2021 r. Zabieg chirurgiczny był trudny i długotrwały, ale plan udało się zrealizować:)

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja ortopedyczna w Paley European Institute w Warszawie (2021)

  201 768 zł

  Operacja kolan w Klinice Ortopedycznej w Aschau (2020)

  16 991 zł

  Operacja kolan w Klinice Ortopedycznej w Aschau (2019)

  8 846 zł

  Operacja kolan w Klinice Ortopedycznej w Aschau (2018)

  4 200 zł

  Operacja stopy i kolan w Klinice Ortopedycznej w Aschau (2016)

  21 627 zł

  Operacja kolan w Klinice Ortopedycznej w Aschau (2014)

  7 440 zł

  Sprzęty rehabilitacyjne

  30 823 zł

  Rehabilitacja

  1 760 zł
 • Możesz pomóc Damianowi, przekazując 1% podatku! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

  Przekaż swój 1%
  KRS: 0000362564
  Cel szczegółowy: Damian Popiołkiewicz


  Damian wycierpiał więcej niż niejeden dorosły. Przez 10 lat przeszedł już tyle operacji i zabiegów, że wielu z nas już dawno by się poddało… ale nie on! Widzi, jak żyją jego rówieśnicy i nie może się pogodzić z tym, że los nie dał mu nawet takiej szansy. Od małego upada i wstaje, przewraca się, by zaraz znowu stanąć twarzą w twarz z chorobą!

  Damian urodził się 22.05.2009 r. z artrogrypozą – wrodzoną sztywnością stawów, objawiającą się nienaturalnymi zniekształceniami. Chłopiec ma zdeformowane stopy (końsko-szpotawe), cierpi na przykurcze zgięciowe kolan oraz ma spłaszczone panewki w biodrze. Jego leczenie to głównie skomplikowane operacje chirurgiczne i niezwykle bolesna rehabilitacja. Damian musi poruszać się w ortezach, które stabilizują mu nogi. Przed nim jeszcze wiele lat leczenia, ale bez tego byłby zupełnie skazany na wózek inwalidzki.

  Trzy operacje w polskich szpitalach, wiele miesięcy spędzonych w gipsie, nacinanie ścięgien, prostowanie kolan i wiele innych zabiegów – to wszystko nie przyniosło prawie żadnej poprawy. Polscy lekarze w końcu rozłożyli ręce. „Proszę postarać się o drugie dziecko, nie będą się Państwo tak przejmować” – powiedział jeden ze specjalistów. To tak bardzo poruszyło rodziców, że postanowili szukać wsparcia daleko od tego szpitala.

  Bardzo skomplikowanie leczenie

  Znaleźli ratunek w niemieckiej klinice ortopedycznej w Aschau, która specjalizuje się w leczeniu artrogrypozy. Wszystkie przeprowadzone tam do tej pory zabiegi powiodły się, dzięki nim chłopiec stanął na nogach. Niestety w ostatnim czasie lekarze z tego szpitala nie byli w stanie nic więcej zaproponować poza zakładaniem kolejnych blaszek i rozwiercaniem kości. Damian cały czas rozwija się, a proponowana przez nich metoda blokuje przyrost kości i powoduje nieproporcjonalność we wzroście. Poza tym każda kolejna operacja to dodatkowe naświetlanie, narkoza, a przede wszystkim ból. Damian wszystko by zniósł, jednak przede wszystkim marzy o tym, by samodzielnie chodzić! I taką nadzieję dał mu dr Paley oraz dr Feldman z Paley European Institute w Warszawie. Dzięki tylko jednej operacji tej światowej sławy specjaliści zahamują rozwój atrogrypozy, postawią Damiana na nogi, by o własnych siłach mógł pójść dalej w świat! Niestety koszty takiej operacji są ogromne i wynoszą 343 457,50 PLN. Termin został wyznaczony na połowę listopada.

  Jedyna szansa na samodzielne chodzenie!

  Damian ma niepowtarzalną szansę na to, by jednorazowo osiągnąć to, na co pracował przez całe życie! Zniesie wszystko – ciężką operację, rehabilitację, by tylko móc tak, jak jego koledzy, biegać za piłką czy jeździć na rowerze. Jeśli tylko znajdą się pieniądze, Damian nigdy nie przestanie walczyć o swoje marzenia! To walka, którą wygra tylko w jednym przypadku – jeśli mu pomożesz…


  POPRZEDNIE ZBIÓRKI

  1. Operacja kolan w Klinice Ortopedycznej w Aschau (2014).

  Operacja przeszła zgodnie z planem.

  2. Operacja stopy i kolan w Klinice Ortopedycznej w Aschau (2016).

  20.10.2016 r. Damian przeszedł operację nastawienia stopy oraz wymiany klamr w kolanach, które zmniejszają przykurcz i odpowiadają za rotację kolan oraz podtrzymują kolana w poprawnej pozycji.

  3. Operacja kolan w Klinice Ortopedycznej w Aschau (2018).

  6 sierpnia 2018 r.Damian przeszedł kolejną operację, podczas której z kolan chłopca zostały wyciągnięte stare blachy i zostały zastąpione nowymi. Niestety, ze względu na fakt, że jego kość udowa jest źle obrócona, Damiana czekały kolejne zabiegi. 

  4. Operacja kolan w Klinice Ortopedycznej w Aschau (2019).

  30 kwietnia 2019 r. odbyła się planowana wcześniej operacja.

  5. Operacja kolan w Klinice Ortopedycznej w Aschau (2020).

  Niestety w ostatnim czasie stan zdrowia Damiana pogorszył się, pojawił się ostry ból kolan i przykurcze, w związku z czym niemieccy lekarze zdecydowali, że chłopca trzeba natychmiast operować. 13.01.2020 r. odbyła się operacja. Obeszło się bez komplikacji,

  Damian mimo bólu bardzo szybko stanął na nogi i rozpoczął pracę z rehabilitantami.


  Damian w mediach

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
365 751,81 PLN

Damian Popiołkiewicz dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *