KRS: 0000362564 | NR KONTA: 44 1090 1043 0000 0001 4778 3730
KRS: 0000362564 | NR KONTA: 44 1090 1043 0000 0001 4778 3730

Archiwa: beneficjenci

Adrian

Avatar już w szkole

25.04.2022 r. Adrian już pierwsze tygodnie z avatarem ma za sobą. Chłopiec może wreszcie pochwalić się przed swoją klasą wiedzą, z niecierpliwością czeka, kiedy będzie mógł dojść do głosu 😊 To dla niego ogromna motywacja do nauki i radość z przebywania z rówieśnikami. Ostatnio towarzyszył dzieciom w bibliotece szkolnej, był nawet na wycieczce klasowej! Wszyscy zgodnie potwierdzają, że avatar zmienił wszystko w życiu Adriana 😊

7.04.2022 r. Dzisiaj po raz pierwszy Adrian połączył się ze swoją klasą, dzięki avatarowi AV1. Wszystko się udało, chłopiec czuł się bardzo szczęśliwy, że znów mógł być w szkole!

Przekazanie avatara

30.03.2022 r. Adrian otrzymał swojego avatara, który odtąd będzie jego oczami, uszami i głosem w klasie. Było dużo radości i wzruszeń. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a w szczególności Rodzicom naszego podopiecznego Ignasia, oraz firmie Wizlink – Make Your Own Robots.

Historia Adriana

Adrian ma 10 lat i jako jedyny w Polsce zmaga się z nieuleczalną chorobą genetyczną – wrodzoną paraplegią spastyczną typu 31. Jest to choroba postępująca, przez którą traci władzę w nogach. Chłopiec jest obecnie po operacji kręgosłupa – rizotomii, uczy się chodzić od nowa. Jeśli wszystko się uda i rehabilitacja przyniesie określone efekty, za rok będzie mógł wrócić do szkoły! Adrian to bardzo towarzyski, pogodny i pełen życia chłopiec. Bardzo tęskni za życiem szkolnym, kolegami i koleżankami. Jego marzeniem jest avatar, który umożliwi mu ponowny kontakt z klasą. Napisał do nas: „Od dnia kiedy usłyszałem o AVATARZE o niczym innym nie marzę. Już teraz wyobrażam sobie, jak to będzie wyglądało i z kim będzie siedział w ławce mój przyjaciel AVATAR. Może będzie to Piotrek, tak było w pierwszej klasie i fajnie to sobie wspominam. Przypomniałbym sobie, jak wyglądają prawdziwe lekcje, nowi nauczyciele, a najważniejsze dla mnie jest to, że miło by było spędzić znowu z kolegami przerwy między lekcjami, bo strasznie mi ich tu w szpitalu brakuje. Już się nie mogę doczekać swojego avatara!

Oliwka

Historia Oliwki

Oliwka to świeżo upieczona nastolatka ponad wszystko kochająca Dafinkę – swojego wymarzonego kota, który w czasie choroby jest  dla niej ogromnym wsparciem. Dziewczynka od roku walczy z chorobą nowotworową – histiocytozą. Trudna diagnoza „wyrwała” ją z dotychczasowego aktywnego życia pełnego szkoły, zajęć, przyjaciół.  Oliwka bardzo tęskni za swoim dawnym życiem, wierzy, że pokona chorobę i wkrótce będzie mogła wrócić do swoich rówieśników i świata bez szpitala i lekarzy. Marzy o avatarze, który na czas leczenia będzie dla niej łącznikiem ze szkołą, koleżankami i kolegami.

Zuzia

Avatar już w szkole

Reportaż w TVP o Zuzi i avatarze:

W styczniu 2021 r., tuż po świętach, Zuzia zaczęła swoją naukę z avatarem 🙂

Przekazanie avatara

21.12 2021. Zuzia wraz z Rodziną odwiedziła naszą fundację, żeby odebrać swojego avatara AV1. Było nam bardzo miło :). Zuzia przeszła krótki kurs obsługi avatara oraz aplikacji AV1.

Historia Zuzi

Zuzia to 10-letnia dziewczynka, u której pod koniec maja 2021 roku rozpoznano ostrą białaczkę szpikową. Od razu rozpoczęła się chemioterapia, która trwa do chwili obecnej. Obecnie Zuzia jest już po trzecim cyklu chemioterapii. Znosi to bardzo dzielnie, nie poddaje się, po ciężkich chwilach, które niestety przychodzą, na jej buzie wraca uśmiech, znowu zaczyna śpiewać i malować i oczywiście mówić wszystkim, że ‘’będzie dobrze’’.

Zuzia to wspaniała dziewczynka, bardzo radosna, super koleżanka i super siostra dla swojego rodzeństwa. Dotychczas była bardzo aktywna, rozwijała swoje muzyczne zdolności. Często brała udział w akcjach charytatywnych i koncertach na rzecz innych.

„Zuzia uwielbia wszystko, co związane jest z powieścią „Harry Potter”, zbiera absolutnie każdą rzecz związaną z Harrym i Sową Hedwigą. Ciągle gdzieś biega, rysuje, szkicuje, a w szpitalu nie mieliśmy jeszcze ani jednego dnia, w którym mówiłaby, że jej się nudzi. Córeczka bardzo się cieszy, gdy może przytulać swojego małego braciszka, od początku bardzo nam pomagała w opiece nad obecnie 2-letnim Antosiem, który bardzo kocha siostrę.”

Dziewczynka teraz sama potrzebuje pomocy i wsparcia. Trwa leczenie, jednak aby Zuzia mogła wrócić do pełni zdrowia,  po przejściu chemioterapii niezbędny będzie przeszczep szpiku w Klinice we Wrocławiu.

Bruno

Avatar już w szkole

01.10. Bruno po raz pierwszy przedstawił avatara AV1 swojej klasie i wychowawczyni. Odbyło się testowanie sprzętu i prezentacja zasad działania. Klasa przyjęła nowego kolegę entuzjastycznie. Ustalono grafik „opieki” nad AV1, w tym przypadku chętnych nie trzeba było namawiać!

2.10. Bruno opowiedział o swoich pierwszych doświadczeniach z AV1 w Dzień Dobry TVN.

Od 4.10. Bruno rozpoczął naukę z avatarem.

Przekazanie avatara

29.09.2021. nasz pierwszy avatar trafił do rąk Bruna!

Historia Bruna

Bruno od urodzenia choruje na nieuleczalną chorobę – mukowiscydozę. To choroba wielonarządowa, która powoli wyniszcza jego organizm. Bruna codzienność to kilka inhalacji i rehabilitacji w ciągu dnia, duża ilość leków i suplementów. Obecnie jego oddech w nocy wspomagany jest tlenem ze specjalnego urządzenia. W nocy Bruno jest dożywiany enteralnie przez specjalną pompę. Obecnie uczy się w klasie siódmej, jednak nie może uczęszczać do szkoły. To dla niego zbyt duże ryzyko infekcji, a każda z nich może być dla niego bardzo niebezpieczna. Bruno uczy się indywidualnie w domu. Stara się żyć normalnie, jest pełen radości i energii, zaraża wszystkich swoim optymizmem. Prowadzi swój własny kanał dla dzieci na YouTube „Pracownia Bronka”, tworzy grafikę komputerową, animacje poklatkowe i tworzy kostiumy z recyclingu. 

Zapisz się do newslettera

89