KRS: 0000362564 | NR KONTA: 44 1090 1043 0000 0001 4778 3730
KRS: 0000362564 | NR KONTA: 44 1090 1043 0000 0001 4778 3730

Archiwa: beneficjenci

Szymon

Historia Szymona

Szymon ma 10 lat, właśnie rozpoczął naukę w klasie czwartej. Jego pasja to piłka nożna, sam jest zawodnikiem klubu piłkarskiego już od 4 roku życia. Drugą pasją jaką odkrył niedawno to wędkarstwo i długie godziny spędzał na łowisku. W październiku 2022 r. obserwując Szymona, rodzice zauważyli, że coś jest nie tak, szybko się męczył i tracił siły. Po serii badań postawiono diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna typu B. Szymon jako sportowiec wiedział, że rozgrywa najważniejszy mecz w swoim życiu. Zniósł dzielnie bloki chemioterapii, czas na oddziale onkologii. Mimo choroby, ciężkiego leczenia kontynuował zdalnie naukę z bardzo dobrymi wynikami. Relacje z przyjaciółmi utrzymywał w dużej mierze online. Teraz czeka go leczenie podtrzymujące, jego samopoczucie i kondycja fizyczna poprawiają się z dnia na dzień, jednak tęsknota za szkołą, klasą, przyjaciółmi, nauczycielami, normalnością nasila się. Wierzymy, że z pomocą AV1 będzie już tylko łatwiej.

Dawid

Avatar już w szkole

Avatar Av1 dotarł już do szkoły. Dawid po raz pierwszy połączył się ze swoją klasą, która przyjęła go z radością. Spełniło się też marzenie o spędzeniu wspólnej przerwy z kolegami i koleżankami!

Przekazanie avatara

15.03.2023 r. Dzisiaj do fundacji przyjechał Dawid wraz z mamą, żeby odebrać swojego nowego przyjaciela – avatara Av1. Dzięki niemu będzie mógł w końcu spotkać swoją klasę i spędzić z nią przerwę, no i oczywiście uczestniczyć w lekcjach.

Historia Dawida

Dawid ma 9 lat. Jego największą pasją są dinozaury oraz gry komputerowe, a w szczególności Minecraft i Lego Jurassic World. Beztroskie dzieciństwo chłopca skończyło się w kwietniu 2021 r., wtedy otrzymał diagnozę – guz mózgu, medulloblastoma, nowotwór IV stopnia. Przeszedł natychmiastową operację, jednak w jej wyniku wystąpiły powikłania, tzw. mutyzm móżdżkowy. Dawid przestał mówić, przełykać, poruszać się. Mutyzm jest odwracalny, jednak wymaga długiej i systematycznej rehabilitacji. Dawid od czasu operacji poczynił wielkie postępy, to zasługa jego silnej woli i nieugiętego charakteru. Jego walka z chorobą trwa i chłopiec wciąż leczy się onkologicznie. Od prawie 2 lat nie ma kontaktu z klasą, zna ją jedynie z opowieści kolegi i nauczyciela. Ogromnie tęskni za zwyczajnym życiem, tym sprzed choroby. Jego marzenie to spędzić czas na zabawie z kolegami podczas przerwy lekcyjnej. Wierzymy, że dzięki avatarowi AV1 uda się spełnić nie tylko to marzenie!

Matylda

Przekazanie avatara

15.02.2023 r. Dzięki waszemu zaangażowaniu udało się i avatar AV1 dotarł już do łódzkiego szpitala, w którym obecnie przebywa Matylda. Wkrótce nasz robot pojawi się w szkole i dziewczynka będzie mogła w końcu spotkać się ze swoją klasą, za którą bardzo się stęskniła!

Historia Matyldy

Matylda ma 9 lat, uczy się w 3 klasie szkoły podstawowej. Jest dziewczynką żywiołową, o wielkim sercu, obdarzoną wyjątkową empatią. Uwielbia zajęcia artystyczne, w szczególności ceramikę, lubi spędzać czas w grupie rówieśników, była w zastępie zuchów. Uwielbia kontakt ze zwierzętami – w ramach wolontariatu i nauki opieki nad zwierzętami wraz z mamą wyprowadzała na spacery psy ze schroniska. Kocha ruch i gimnastykę artystyczną.  Choroba spadła na nią nagle… We wrześniu tego roku, po powrocie z wycieczki klasowej pojawiła się wysoka gorączka, której nie dało się zbić. Potem byli lekarze, badania, szpital i diagnoza – ostra białaczka limfoblastyczna typu B. Matylda rozpoczęła długotrwałą walkę o zdrowie. Spowodowało to przerwanie nauki w szkole, izolację od rówieśników, rodziny i domu. To wszystko odbiło się na jej psychice. Zamknęła się w sobie i straciła radość życia. Na chwilę obecną Matylda jest w trakcie kolejnej chemioterapii.

Maks

Avatar już w szkole

Avatar trafił już do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Kościerzynie. Emocji było wiele po obu stronach! Maks poprzez AV1 uczestniczył w lekcji, był na przerwie, odwiedził dyrekcję i panią pedagog. Śmiechu i radości nie było końca! Dziękujemy wszystkim, dzięki którym stało się to możliwe.

Przekazanie avatara

03.02.2023 r. nasza avatarowa rodzina powiększyła się, dzisiaj dołączył do niej Maks. Po swojego robota przyjechał do nas wraz z rodziną aż z Kościerzyny.

Wiemy, że avatar AV1 dotarł już do szkoły, w której został powitany z wielkim entuzjazmem zarówno przez dzieci, jak i kadrę.

Historia Maksa

Maks ma 11 lat i choruje na zespół Ehlersa-Danlosa – chorobę tkanki łącznej, która objawia się powikłaniami w obrębie stawów oraz innych narządów. Dodatkowo stwierdzono u niego mutację genu COL1A2 odpowiedzialnego za chorobę wrodzonej łamliwości kości. Mimo swoich wielu chorób Maksymilian jest bardzo pogodnym chłopcem. Interesuje się piłką nożną i uwielbia łowić ryby ze swoim tatą. Uczęszcza do piątej klasy,  niestety ze względu na stan zdrowia bardzo często musi przebywać w szpitalu. Te długotrwałe przerwy bez szkoły i klasy źle wpływają na psychikę chłopca.

Anielka

Avatar już w szkole

02.12.2022 r. avatar w pełnej krasie trafił do szkoły i Anielka po raz pierwszy połączyła się ze swoją klasą. To był wyjątkowy moment, być znowu razem! Było dużo wrażeń po obu stronach:)

Przekazanie avatara

18.11.2022 r. gościliśmy Anielkę i jej rodziców. Dziewczynka już wkrótce rozpocznie nowy rozdział nauki z avatarem. Życzymy jej powodzenia!

Historia Anielki

Anielka to pogodna 11-latka, która interesuje się rysowaniem, malowaniem, modą, a także muzyką: śpiewa i gra na klarnecie. Uwielbia opiekować się dziećmi, zwłaszcza tymi najmłodszymi. Z niecierpliwością czekała na nowy rok szkolny, planowała spotkanie z rówieśnikami. Niestety jej plany zniszczyła choroba – medulloblastoma, guz mózgu. Nagła operacja uratowała życie, ale dziewczynka zmaga się z jej konsekwencjami: utratą sprawności ruchowej, w tym manualnej oraz problemami z mową. Rehabilitacja przynosi efekty, a odzyskiwane małymi krokami umiejętności są nadzieją na powrót do pełnej sprawności i bardzo ją mobilizują do dalszej pracy. Amelka jest obecnie w trakcie leczenia onkologicznego. Dziewczynka bardzo tęskni za szkołą, którą lubiła i rówieśnikami, z którymi kocha spędzać czas.

Patryk

Avatar już w szkole

18.11. 2022 r. avatar został przyjęty w szkole. Wzbudził wiele pozytywnych emocji. Patryk do dzieła! Pokaż co potrafisz 🙂

Przekazanie avatara

17.11.2022 r. Patryk wraz z rodziną przyjechał po swojego avatara. Widok naszego małego robota sprawił mu ogromną radość. Wygląda na to, że już w przyszłym tygodniu zasiądą razem do nauki 😉

Historia Patryka

Patryk ma 12 lat, urodził się z niedotlenieniem mózgu. Lekarze mówili jednak, że dzięki ćwiczeniom szybko dogoni rówieśników. Tak się jednak nie stało. Szukanie właściwej diagnozy trwało 3 lata. Dziś wiadomo, że Patryk choruje na miopatię wrodzoną niecharakterystyczną z mutacją genu SEPN 1. Prowadzi ona do nieodwracalnego zaniku mięśni. W Polsce cierpi na nią tylko kilkoro dzieci. Wśród nich jest Patryk i jego siostra Martynka. Choroba odbiera im stopniowo sprawność nóg, rąk, kręgosłupa, serca, mięśni oddechowych, a także odpowiedzialnych za jedzenie, mówienie, słuch, wzrok. Patryk ma już zdeformowane stopy, wygięty kręgosłup. Od 9 lat codziennie zasypia podłączony do respiratora. Dodatkowo zdiagnozowano u niego zespół Aspergera. Chłopiec od roku nie uczęszcza do szkoły, gdyż mieszka na drugim piętrze w bloku bez windy, a jego stan uległ pogorszeniu. W przeciągu roku, po przeprowadzce do innego mieszkania, będzie mógł wrócić do nauki stacjonarnej, czego nie może się już doczekać! Rodzicom bardzo zależy, aby syn prowadził normalne życie, dopóki zdrowie mu na to pozwoli. Patryk jest bardzo mądrym, ambitnym i pracowitym chłopcem (ma najwyższą średnią w klasie). Pięknie szkicuje, interesuje się różnymi konstrukcjami, robotami, klockami lego. Kocha zwierzęta. Jest też bardzo samotny, psycholog stwierdził u niego skłonność do depresji. Chłopiec potrzebuje kontaktu z rówieśnikami! Dzięki avatarowi AV1 będzie to możliwe. Znów stanie się częścią klasy i to za pomocą małego robota, który tak bardzo go fascynuje!

Adam

Zakończenie przygody z avatarem

Styczeń 2023 r. Adam, ze względu na stan zdrowia, nie był w stanie kontynuować nauki z avatarem. AV1 wrócił do fundacji i będzie służył kolejnym chorym dzieciom.

Przekazanie avatara

28.09.2022 r. przekazaliśmy kolejne avatary dla dwójki ciężko chorych dzieci. W imieniu Adama AV1 odebrała jego mama, gdyż chłopiec ze względu na stan zdrowia nie mógł opuścić szpitala. Adam jest bardzo zadowolony i już nie może doczekać się pierwszego spotkania z klasą.

Historia Adama

Adam ma 13 lat, urodził się z rozszczepem wargi i podniebienia. W kwietniu 2021 r. rozpoznano u niego anemię aplastyczną (aplazję szpiku) z nocną napadową hemoglobinurią. W sierpniu 2022 r. okazało się, że chłopiec cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną typu B, na podłożu zespołu mielodysplastycznego. Czeka go przeszczep szpiku kostnego. Niestety nastolatek ma tak rzadki genotyp, że spośród 38 milionów potencjalnych dawców szpiku na świecie nie udało się na razie znaleźć ani jednego zgodnego dawcy. Ze względu na częste zabiegi przetoczenia krwi i upośledzenie odporności, w organizmie często dochodzi do infekcji zagrażających życiu i zdrowiu. Adaś jest bardzo dzielny, lecz ciężko znosi rozłąkę z rodziną i światem sprzed choroby. Tęskni za siostrą, nauczycielami, kolegami, koleżankami – po prostu za normalnością! Jego głowa pełna jest marzeń, jest bardzo ciekawy świata. Lubi czytać książki, słuchać muzyki i grać w Robloxa. Uwielbia spotkania rodzinne i wycieczki, jazdę na rowerze i grę w piłkę z kolegami.

Zuzia

Przekazanie avatara

28.09.2022 r. mama Zuzi przyjechała do naszej Fundacji, aby odebrać avatara AV1 dla swojej córki. Dziewczynka przebywa w szpitalu w  Łodzi, stan jej zdrowia nie pozwolił na tak długą wycieczkę. Wkrótce dzięki avatarowi będzie mogła znów zobaczyć swoich szkolnych kolegów i koleżanki!

Historia Zuzi

Zuzia  ma 11 lat, jest uczennicą IV klasy. Mieszka w malutkiej wsi Olunin w województwie mazowieckim, niedaleko Sochaczewa. Uwielbia akrobatykę, śpiew, nagrywanie TikToków 😉. Kocha zwierzęta, ma 3 pieski i 1 kotka, wszystkie z nich uratowane i  zaadoptowane.

Zuzia zawsze była okazem zdrowia. Aż do grudnia 2021 roku. Nagle zaczęła mieć bardzo wysoką, trudną do zbicia gorączkę. Po kilku wizytach u pediatry dostała skierowanie na badania do szpitala w Sochaczewie, a stamtąd szybki transport karetką do szpitala w Łodzi. Diagnoza: ostra białaczka limfoblastyczna typu B… Choroba zmieniła całkowicie życie rodziny. Zuzia wraz z mamą zamieszkała w Łodzi, a w domu została dwójka stęsknionego starszego rodzeństwa: brat Gabryś i siostra Kasia wraz z tatą. Zuzia jest bardzo dzielna, codziennie powtarza, że chce żyć, chce walczyć. Bardzo brakuje jej kontaktów z przyjaciółmi i klasą.

Tymon

Avatar już w szkole

Tymon rozpoczyna naukę w klasie 2 w towarzystwie avatra AV1. Łączy się ze szkołą zarówno z domu, jak i ze szpitala. Jest ochota do nauki i radość bycia razem ze swoją klasą!

Przekazanie avatara

18.08.2022 r., podczas odwiedzin Tymona z rodziną, nastąpiło oficjalne przekazanie kolejnego avatara . Tymon już nie może doczekać się nowego roku szkolnego z takim przyjacielem 😉

Historia Tymona

Tymon w październiku skończy 9 lat. Od początku miał w życiu pod górkę, urodził się z achondroplazją, potocznie zwaną karłowatością. Tuż przed tegoroczną Wielkanocą zdiagnozowano u niego chłoniaka limfoblastycznego – agresywny nowotwór układu limfatycznego. Dopiero zdążył rozpocząć naukę w pierwszej klasie! Wiadomość o tym, że na dłuższy czas będzie musiał pożegnać się ze szkołą, była dla niego dotkliwsza, niż związane z terapią wypadanie włosów. Tymon bardzo dzielnie mierzy się ze swoją chorobą, optymizmem zaraża oddziałowych Współtowarzyszy. Chłopiec ma wiele zainteresowań: matematykę, piłkę nożną, hip-hop, MMA. Dzięki avatarowi ten Mały-Wielki Wojownik, prócz aspektu edukacyjnego odzyska poczucie bliskości z koleżankami i kolegami, których dopiero co poznał, a już musiał się z nimi rozstać…

Bartek

Avatar już w szkole

Bartek rozpoczął swoją przygodę z avatarem AV1. Wszystko okazało się łatwiejsze niż myślał 😉 Jest zapał i chęć do nauki. Chłopiec jest szczęśliwy, że znowu codziennie może być w swojej klasie.

Przekazanie avatara

17.08.2022 r. Bartek przyjechał do naszej Fundacji po avatara, który od 1 września będzie mu towarzyszył i reprezentował w klasie. Trzymamy kciuki!

Historia Bartka

Bartek to wesoły, pogodny i dzielny 10-latek. Interesuje się grami komputerowymi oraz piłką nożną, śledzi rozgrywki i informacje o piłkarzach i meczach. Kocha swoje psy – Rikiego i Maxa. W styczniu 2018 r. po raz pierwszy trafił na oddział onkologiczny z diagnozą – ostra białaczka limfoblastyczna typu B. Chłopiec miał wtedy 5 lat. Po 2 latach od rozpoczęcia leczenia wydawało się, że czarne chmury zostały odegnane.

Niestety w grudniu 2021 r. nastąpiła wznowa choroby. Ponowne leczenie nie przynosiło oczekiwanych rezultatów, okazało się, że konieczny jest przeszczep komórek macierzystych. W czerwcu 2022 r. Bartuś przeszedł przeszczep szpiku we Wrocławiu. Dawcą był starszy brat.

Chłopiec jest obecnie po przeszczepie. Powrót do szkoły jest w tej chwili niemożliwy, a Bartek bardzo tęskni za kontaktem z klasą i normalnym życiem.

  • 1
  • 2
Zapisz się do newslettera