Bartuś chciałby widzieć

Bartek Pociot, 6 lat
Czas zbiórki: 20162019
Czas zbiórki: 2016 – 2019

Dzięki Wam zebraliśmy
166 579 PLN

Bartek Pociot dziękuje z całego serca
 • Dzięki wpłatom od naszych Darczyńców w latach 2016–2019 udało się sfinansować badania i konsultacje medyczne, rehabilitację chłopca, turnus rehabilitacyjny, zakupić wózek inwalidzki oraz sprzęt medyczny i sprzęt do rehabilitacji domowej.

  W lutym 2016 r. Bartuś przeszedł pierwszą operację oczu, we wrześniu drugą. Wierzymy, że dzięki nim chłopiec w końcu odzyska wzrok, chociaż w niewielkim stopniu. Na chwilę obecną Bartek pozostaje pod stałą kontrolą lekarzy i nie ma zaplanowanej kolejnej operacji.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Opercaje oczu w Universitätsmedizin Greifswald w Niemczech (2016)

  37 475 zł

  Rehabilitacja

  69 668 zł

  Sprzęt rehabilitacyjny

  56 440 zł

  Sprzęt medyczny

  1 280 zł

  Badania i konsultacje medyczne

  1 717 zł
 • Już nic się nie da zrobić. Musicie pogodzić się z tym, że wasze dziecko będzie niewidome. Na przekór tym słowom rodzice Bartka znaleźli ratunek dla synka za granicą. W lutym 2016 r. prof. Stefan Clemens z Kliniki w Greifswald (Niemcy) przeprowadził pierwszą operację oczu, dzięki której chłopiec będzie miał szansę odzyskać wzrok! We wrześniu Bartusia czeka kolejna operacja.

  Bartek urodził się 28.07.2015 r. w 26. tygodniu ciąży jako skrajny wcześniak. Ważył zaledwie 850 gram, otrzymał tylko 1 punkt w skali Apgar. Jego stan był krytyczny, walczył o życie. U chłopca rozpoznano zespół zaburzeń oddychania z niewydolnością oddechowo-krążeniową. Zaraz po urodzeniu został zaintubowany i przez kolejne 50 dni był podłączony do respiratora, później jego oddech musiał być wspomagany i dopiero w 88. dobie Bartuś zaczął samodzielnie oddychać.

  U malutkiego chłopca stwierdzono także inne nieprawidłowości – wylewy do mózgu, w wyniku których powstały torbiele uszkadzające mózg, martwicze zapalenie jelit, dysplazję oskrzelowo-płucną oraz osteopenię wcześniaczą. Są to tylko niektóre ze zdiagnozowanych nieprawidłowości związanych z wcześniactwem, ale aktualnie największym problemem jest zaawansowana retinopatia wcześniacza.

  Bartek nie widzi, reaguje tylko na silne bodźce świetlne. Mimo systematycznych konsultacji okulistycznych od 4. tygodnia życia, doszło do odwarstwienia siatkówki w obu jego oczkach. Zabiegi laseroterapii, krioterapii, procedury dogałkowego podania czynnika VEGF nie przyniosły żadnego efektu. Rodzice usłyszeli tylko: ” Już nic się nie da zrobić. Musicie pogodzić się z tym, że wasze dziecko będzie niewidome”.

  Rodzice jednak postanowili walczyć i konsultować synka w zagranicznych klinikach. Prof. Stefan Clemens, największy autorytet w leczeniu retinopatii wcześniaczej w Środkowej Europie, dał szansę na odzyskanie wzroku i zakwalifikował Bartka do operacji. Pierwsza z nich przebiegła pomyślnie, specjaliści z Kliniki w Greifswald zdecydowali się zoperować zarówno lewe, jak i prawe oczko chłopca. Kolejny termin operacji wyznaczyli na 6 września 2016 r. Jej koszt to 4 380 EURO za jedno oczko, czyli ponad 37 000 PLN.
  Pomóż!

  Wszystkie te operacje dadzą Bartkowi możliwość lepszego widzenia, a więc i lepszą jakość życia oraz zapewnią prawidłowy rozwój. Dla malutkiego chłopca to dar bezcenny. Niestety barierą są właśnie pieniądze, których rodzina sama nie jest w stanie zdobyć. Dlatego zwracamy się w ich imieniu o pomoc.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
166 579 PLN

Bartek Pociot dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *