Doczekać do przeszczepu

Ania Gałka, 16 lat
Czas zbiórki: 24.10.2012trwa
Cel: Leki, sprzęt
Koszt: 500 zł/mies.
Czas zbiórki: 24.10.2012 – trwa
Koszt: 500 zł/mies.

Przekaż swoje

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Ania Gałka
 • PRZEKAŻ 1,5% NA LECZENIE ANI! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

  KRS: 0000362564
  Cel szczegółowy: Ania Gałka

  Po przeszczepie serca Ania wymaga podawania leków i zakupu drobnego sprzętu medycznego tj. pulsoksymetr, ciśnieniomierz.


  PONIŻEJ HISTORIA ZBIÓRKI DLA DZIEWCZYNKI

  Pozornie niegroźna infekcja spowodowała u pięcioletniej Ani zapalenie mięśnia sercowego. Po roku spędzonym w szpitalu dziewczynkę przeniesiono na OIOM, gdzie kilka miesięcy czekała na przeszczep serca

  Ania urodziła się 5 października 2006 roku i dobrze się rozwijała. Była radosnym, całkowicie zdrowym dzieckiem. Chodziła do przedszkola i uwielbiała bawić się z braćmi.

  W czasie niegroźnie przebiegającej infekcji w czerwcu 2011 Ania poczuła się bardzo źle: zaczęła szybko oddychać i bardzo zbladła. Badania przeprowadzone w szpitalu wykazały, że infekcja wywołała zapalenie mięśnia sercowego, które spowodowało poważne uszkodzenia i niewydolność serca. Ania musiała zostać w szpitalu, w którym przebywa do dziś.

  Wszyscy mieli nadzieję, że serce się zregeneruje i zacznie samodzielną pracę, ale po roku stan Ani pogorszył się na tyle, że 3 sierpnia 2012 roku lekarze zdecydowali się na przeniesienie dziewczynki na oddział intensywnej terapii i podłączenie doBerlin Heart (sztucznego serca), które w sposób mechaniczny wspomaga krążenie – do czasu, aż nie znajdzie się odpowiedni dawca do transplantacji serca.

  Rodzice podporządkowali całe swe życie nowej sytuacji, by otoczyć dziecko opieką, ale rok w szpitalu dla sześcioletniej Ani to prawie jak całe życie.

  Choroba zaskoczyła całą rodzinę, świat Ani wywrócił się do góry nogami. Z pogodnej, wesołej i beztroskiej pięciolatki, Ania znalazła się w świecie, gdzie na każdym kroku widzi cierpienie innych małych pacjentów. Na psychikę dziewczynki bardzo źle działa również rozłąka – z rówieśnikami, rodzeństwem i z mamą, z którą może spędzać zaledwie godzinę dziennie, zgodnie z regulaminem szpitalnym.

 • 20.11.2012 r. Dwa tygodnie temu Ania została rozintubowana. Dziewczynka przeszła dwie biopsje serca, obie dały wynik pozytywny 🙂 Oznacza to, że przeszczep się przyjął. Ania na święta wróciła do domu 🙂

  31.10.2012 r. Ania dostała swoją wielką szansę – znalazł się dawca serduszka! Dziewczynka została przewieziona do szpitala w Zabrzu, gdzie od rana trwała operacja przeszczepu. Wielogodzinny zabieg przebiegł pomyślnie!

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Sprzęty medyczne

  3 443 zł

  Leki

  1 028 zł

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przekaż swoje

KRS: 0000362564
Cel szczegółowy: Ania Gałka

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *