Chcemy dać szansę Amelce!

Amelka Borkowska, 7 lat
Czas zbiórki: 20152021
Czas zbiórki: 2015 – 2021

Dzięki Wam zebraliśmy
121 886 PLN

Amelka Borkowska dziękuje z całego serca
 • W latach 2015-2021 opłacaliśmy Amelce serię przeszczepu komórek macierzystych (2017–2019), rehabilitację, konsultacje i badania, a także zakupiliśmy najpotrzebniejsze sprzęty do rehabilitacji i pomoce edukacyjne.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Komórki macierzyste (2017–2019)

  79 778 zł

  Rehabilitacja

  26 040 zł

  Sprzęty rehabilitacyjne

  9 009 zł

  Tablet edukacyjny i oprogramowanie

  4 730 zł

  Konsultacje i badania

  570 zł
 • Amelia (ur. 03.11.2013) choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe i epilepsję. U dziewczynki stwierdzono także hipotrofię II stopnia i znaczne niedowidzenie.

  Amelka może być choć trochę samodzielna

  W wyniku choroby rozwój psychoruchowy Amelki jest znacznie opóźniony, wymaga ona stałej opieki osoby dorosłej. Dziewczynka nie chodzi, samodzielnie nie siedzi i nie przekręca się. Jednak dzięki intensywnej rehabilitacji robi coraz większe postępy. Uczy się chwytać zabawki i próbuje bawić się nimi. Jej wzrok uległ znacznej poprawie, zaczyna dostrzegać wokół siebie swoich najbliższych. Dziewczynka powoli zaczyna też mówić. Nadal ma jednak problemy z wyrażaniem swoich potrzeb i emocji.

  Specjalistyczne leczenie jest dla niej jedyną szansą na osiągnięcie tego celu

  Choroba Amelki spowodowana jest przebiegiem powikłań okołoporodowych. Początkowo rokowania nie były najlepsze, lecz intensywna rehabilitacja wzmocniła jej organizm i cały czas utrzymuje ją w dobrej kondycji psychoruchowej. Dzięki temu dziewczynka otrzymała ogromną szansę na poprawę swojego stanu zdrowia – została zakwalifikowana do przeszczepu komórek macierzystych w Klinice Neurologii Dziecięcej w Lublinie. Specjaliści zalecili 10 podań: 5 otrzyma dożylnie w odstępach 5-6 tygodniowych. Dzięki nim ciało Amelki nie będzie takie wiotkie, istnieje duża szansa na to, że sama zacznie siadać i będzie mogła, taki jak inne dzieci, pobujać się na huśtawce czy pobawić zabawkami na dywanie. Komórki oddziałują także na artykulację mowy oraz na nerwy wzrokowe, co daje nadzieję, że Amelka będzie lepiej mówić i widzieć. Leczenie będzie miało również wpływ na zmniejszenie ilości napadów padaczkowych. Kolejnych 5 podań będzie wprowadzonych bezpośrednio do rdzenia kręgowego. Ich zadaniem będzie wprowadzić Amelkę w ruch, który doprowadzi do samodzielnego chodzenia. Koszt leczenia to ok. 80 000 złotych i nie jest refundowany przez NFZ.

  Szansa jest ogromna, jednak brakuje na nią pieniędzy

  Intensywna i systematyczna rehabilitacja Amelii co miesiąc znacznie obciąża rodzinny budżet. Niestety to, co oferuje nasza służba zdrowia jest niewystarczające, a dodatkowa rehabilitacja to wydatek ok. 1000 zł. Koszty utrzymania tak ciężko chorego dziecka nie pozwalają na odłożenie choćby części potrzebnej kwoty do pokrycia leczenia komórkami. Dlatego rodzice zwracają się o pomoc.

  “Amelka pomimo swojej choroby i wielu obciążeń jest dziewczynką bardzo radosną. Nie chcemy tego stracić, dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w leczeniu naszej córeczki. Państwa wsparcie to jedyna szansa dla Amelki, by osiągnęła jak największą sprawność i samodzielność! Z góry za wszystko dziękujemy!”
  Emilia i Zdzisław Borkowscy

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
121 886 PLN

Amelka Borkowska dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *