Potrzebny wózek rehabilitacyjny dla Amelki

Amelia Mazur, 13 lat
Czas zbiórki: 20182018
Czas zbiórki: 2018 – 2018

Dzięki Wam zebraliśmy
10 240 PLN

Amelia Mazur dziękuje z całego serca
 • 8.06.2021 r. Amelka odeszła od nas do Aniołków [*].

  2018. Amelka dostała swój nowy wózek 🙂

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Sprzęty rehabilitacyjne

  10 240 zł
 • Rodzice Amelii bardzo chcieliby sprawić swojej córce specjalistyczny wózek rehabilitacyjny – pomóżmy im.

  10 240 zł – takiej sumy brakuje jeszcze (po dofinansowaniu przez NFZ i PFRON) do kupna sprzętu. Amelia naprawdę go potrzebuje. Wózek znacząco pomógłby jej utrzymać prawidłową postawę ciała podczas wielogodzinnych, trudnych ćwiczeń, które codziennie z uporem wykonuje.

  Dziewczynka od jedenastu lat zmaga się z wiotkością mięśni, opóźnieniem rozwoju psychoruchowego oraz z epilepsją. Nikt tak naprawdę nie wiedział, co dolega Amelii. Wielokrotne badania i konsultacje nie przyniosły rezultatu w postaci jednoznacznego rozpoznania. Dlaczego dziewczynka od urodzenia nie rozwijała się prawidłowo? Odpowiedź nadeszła dopiero po przeprowadzonych w 2017 r. badaniach genetycznych – to zespół Retta!  Bardzo rzadka choroba, której podstawą jest mutacja genetyczna w obrębie chromosomu X.  Niestety nie wynaleziono dotychczas leku, który mógłby uzdrowić Amelię. Skutki jej choroby złagodzić może wyłącznie systematyczna, mozolna rehabilitacja.  Dlatego tak ważny jest wózek rehabilitacyjny, który posiada wszelkie udogodnienia potrzebne dziewczynce do lepszego funkcjonowania podczas ćwiczeń.

  Chociaż Amelia nie mówi, nie chodzi, nie używa rąk to również się nie poddaje. Każdego dnia z niezwykłą motywacją i hartem ducha jeździ wraz z rodzicami na rehabilitację. Mimo tych wyczerpujących ćwiczeń stara się nie stracić pogody ducha i wiary. Jest mądrą dziewczyną, która  doskonale rozumie wszystko, co się wokół niej dzieje.  Widzi troskę i wysiłek rodziców,  którzy każdego dnia pomagają jej w codziennym funkcjonowaniu. Rozumie fakt, że jest od nich zależna i wie, jak wielką determinacją wykazują się, aby stawić czoła wyzwaniom, które stawia przed nimi choroba.

  Sprawmy, aby kolejny dzień był dla Amelii nieco lżejszy i podarujmy jej wózek.


  Amelia w mediach

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
10 240 PLN

Amelia Mazur dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *