Uratować serce Ali

Alicja Wnęk, 3 miesiące
Czas zbiórki: 20132014
Czas zbiórki: 2013 – 2014

Dzięki Wam zebraliśmy
10 000 PLN

Alicja Wnęk dziękuje z całego serca
 • 2014. 29 marca 2014 r. Alicja dołączyła do grona Serduszkowych Aniołków [*]

  2014. 4 stycznia Ala szczęśliwie dotarła do klinki w Niemczech. 7 stycznia prof. Edward Malec podjął się trudnej operacji, która trwała 8 godzin, ale przebiegła bez problemów. Od tej pory jej serduszko radzi sobie dobrze, natomiast jej płuca nie chcą samodzielnie pracować, dlatego lekarze postanowili podłączyć ECMO. Kolejne decyzje będą podejmowane dopiero za kilka dni. Z całych sił trzymamy kciuki, aby Ala wygrała tę ciężką walkę!

  2013. Alicja przyszła na świat przed terminem 10.12.2013 r. , w 34. tygodniu ciąży, w szpitalu w Krakowie. Jej stan jest ciężki, jest zaintubowana, czekamy na dalsze decyzje lekarzy.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja serca w Universitätsklinikum Münster w Niemczech (2014)

  10 000 zł
 • Co czujecie, jak słyszycie, że bliska wam osoba spodziewa się dziecka? Radość i szczęście z myślą „oby tylko było zdrowe, to najważniejsze”. Inaczej jest kiedy okazuje się, że to „oby tylko” rozmija się z rzeczywistością…

  “Radość trwała krótko” – mówi pani Dominika, która jest już mamą 4-letniej Wiktorii. W ramach badania genetycznego przeprowadzanego w 12. tygodniu ciąży lekarz zauważył pewną nieprawidłowość w serduszku jej Maleństwa. W 16. tygodniu ostatecznie zdiagnozowano wadę: Zespół Fallota z brakiem zastawki tętnicy płucnej z możliwym współistnieniem zespołu genetycznego Di George’a.

  Ogromne niedowierzanie “…bo przecież starsza córeczka urodziła się zdrowa” i ogromy strach przed tym co będzie dalej. Szczególnie, że rodzice usłyszeli od lekarzy, że rokowanie zarówno w okresie prenatalnym, jak i po urodzeniu jest poważne, w związku z czym powinni być przygotowani na wszystko… nawet na najgorsze.

  We wrześniu okazało się, że stan układu krążenia Maleństwa pogorszył się. Lekarze zaproponowali leczenie farmakologiczne w szpitalu. Dwutygodniowy pobyt i zastosowane leczenie sprawiło, że stan dziecka uległ poprawie. Rodzice odetchnęli z ulgą.

  Stopień skomplikowania wady serca Alicji wymaga przeprowadzenia operacji w klinice w Münster, która posiada odpowiedni sprzęt i doświadczenie do przeprowadzenia takich zabiegów. Operację przeprowadzi profesor Edward Malec. Dużym problemem jest tu ryzyko niewydolności oddechowej tuż po narodzinach, która może być spowodowana uciskiem poszerzonego pnia i gałęzi tętnicy płucnej na oskrzela i tchawicę. Z uwagi na to w klinice odbędzie się też poród (jeśli odbyłby się w Polsce, nie byłoby możliwości transportu dziecka do Münster). Koszt porodu i operacji to 42 000 EURO.

  “Nawet przy wsparciu najbliższej rodziny i przyjaciół nie będziemy w stanie uzbierać tak dużej kwoty. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe tego ważnego zabiegu, które pozwoli naszemu Maleństwu normalnie żyć. Wszystkim darczyńcom już teraz bardzo gorąco dziękujemy”.
  Dominika i Przemysław Wnęk

  Alicja urodzi się w Wigilię Bożego Narodzenia. Dzięki naszemu wparciu jest ogromna szansa na to, że od razu po porodzie trafi w ręce osób, które uratują jej życie. Pomóżmy rodzicom w zbiórce pieniędzy, ale bądźmy też z nimi myślami siedząc przy świątecznym stole.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
10 000 PLN

Alicja Wnęk dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *