Operacje ratujące życie

Alicja Tomaszewska, 7 lat
Czas zbiórki: 20142014
Czas zbiórki: 2014 – 2014

Dzięki Wam zebraliśmy
25 100 PLN

Alicja Tomaszewska dziękuje z całego serca
 • II etap korekcji wady serduszka Alicji odbył się 18.09.2014 r. Dziewczynka szybko przeszła na własny oddech, a kolejnego dnia była już nie na IT, ale na oddziale kardiologii. To oznacza, że potrzebowała tylko pół doby, żeby dojść do siebie po operacji 🙂 Rodzice napisali: „Po drugiej operacji serca dostaliśmy zupełnie inne dziecko, pomimo że zawsze była radosna i uśmiechnięta, teraz jest w niej jeszcze więcej energii, a serduszko bije spokojniej, powodując iż my denerwujemy się mniej.”

  Dzięki Pomagaczom siepomaga.pl i Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich udało się zebrać całą kwotę na operację, dzięki czemu środki od naszych Darczyńców (25 100 zł) mogliśmy przeznaczyć na późniejsze leczenie Alicji – rehabilitację i niezbędne sprzęty.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Sprzęty rehabilitacyjne

  11 600 zł

  Sprzęty medyczne

  5 289 zł

  Rehabilitacja

  1 149 zł

  Operacja serca w Universitätsklinikum Münster w Niemczech (2014)

  0 zł
 • Alicja jest cudem. To, że jest na świecie, że żyje, że uśmiecha się do swoich rodziców to cud. Dlatego mówią o niej, że jest z Krainy Czarów. W swoim krótkim, 4-miesięcznym życiu udowodniła kilka razy, że nigdy nie ma zamiaru się poddawać.

  Maja i Michał, rodzice Ali, wiele lat starali się o dziecko. Gdy okazało się, że zostaną rodzicami, przewartościowali wszystko – szczęście, które ich spotkało wypełniło im całe życie. Niestety ich radość w sposób okrutny przemieniła się w ból i strach – w 24. tygodniu ciąży USG wykazało brak prawej komory serca… HRHS, czyli jedna z najcięższych wad wrodzonych (dokładnie atrezja zastawki trójdzielnej, SV, DOLV oraz niedomykalność lewej zastawki przedsionkowo-komorowej). Od razu usłyszeli od lekarzy słowa, które raniły najbardziej: „nie wiadomo, czy dziecko przeżyje”, „nawet jak przeżyje, to na operacje musi pojechać do Łodzi i tego też może nie przeżyć”, „dziecko będzie musiało przejść co najmniej trzy bardzo ciężkie i ryzykowne operacje”, „życie dziecka z wadą serca to jak ciągłe życie na bombie”. A oni mieli w głowie tylko jedno – to, że Ala się poczęła to cud, więc o ten cud trzeba zawalczyć!

  Decyzja o urodzeniu Alicji w Klinice Uniwersyteckiej w Niemczech była jedną z najlepszych decyzji, jaką mogli podjąć rodzice. Tam, pod czujnym okiem wybitnego kardiochirurga prof. E. Malca, dziewczynka w 14. dobie przeszła pierwszą z 3 operacji ratujących życie. Bez żadnych komplikacji, bez żadnych późniejszych powikłań, cudownie dochodziła do siebie i dawała radość przepełnionym miłością rodzicom.

  Koszty pierwszej operacji, porodu i pobytu w szpitalu były ogromne. Rodzice nie byli w stanie udźwignąć tego sami, zwrócili się więc o pomoc do ludzi. Pisali: “Dla świata nasze dziecko jest jednym z wielu, a dla nas jest całym światem. Za sto lat nikt nie będzie pamiętał, ile miałeś pieniędzy, jakim jeździłeś samochodem ani jak piękny był Twój dom, ale za sto lat świat może się okazać lepszym miejscem, dlatego, że zmieniłeś los choć jednego dziecka”. Na szczęście wielu wspaniałych ludzi nie pozostało obojętnych na ten apel.

  Teraz Alę czeka druga operacja, którą musi przejść, jak będzie miała 6 miesięcy (kolejną, jak będzie miała ok. 2 lat). Rodzice, nie chcąc już prosić ludzi o pieniądze, postanowili zoperować córeczkę w Polsce. “Lekarze powiedzieli nam, że druga operacja może zostać przeprowadzona dopiero za ok. 12 miesięcy, bo teraz nie ma terminów, bo są kolejki oczekujących (ok. 200 dzieci). Specjaliści są bezradni, a cierpią dzieci! W pierwszej kolejności operowane są te, które już nie mogą czekać, no chyba, że swojej kolejki nie doczekają i zwolnią miejsce… okrutne, ale prawdziwe. Kazali nam przyjechać, jak dziecko będzie sinieć! Jak będzie sinieć, to będzie oznaczało, że dla niej jest już za późno, że jej jedyna komora jaką ma, jest już na tyle obciążona, że nie jest w stanie pracować i nie będzie można jej operować!”

  Serce Ali jest zabezpieczone do września bandingiem na tętnicy płucnej, dłużej nie wytrzyma. Teraz dziewczynka ma siłę walczyć, więc nie możemy czekać na jeszcze jeden cud, tylko musimy zrobić wszystko, aby do tej operacji doszło już we wrześniu. Jak mówi mama Alicji: “Nie potrafimy siedzieć bezczynnie z myślą, że nie ratujemy własnego dziecka, skoro jest taka możliwość! Dlatego podjęliśmy decyzję o wyjeździe do naszego cudotwórcy profesora Malca. Miłością nie zapłacimy za operację, wylanymi łzami też nie, dlatego ogromnie prosimy o pomoc”.

  Termin operacji został wyznaczony na 18 września br. Koszt operacji w Klinice w Münster (Niemcy) to 37 500 EURO (ok. 160 000 PLN). Każdy z nas ma teraz niepowtarzalną okazję do tego, aby tę cudowną istotkę uratować przed najgorszym. Jesteśmy pewni, iż Alicja kolejny raz udowodni, że jej życie to ogromny dar. A my wszyscy damy kolejny dowód na to, że kiedy chodzi o ŻYCIE, to potrafimy cudownie pomagać. Bo pomaganie nie boli… ono uzależnia.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
25 100 PLN

Alicja Tomaszewska dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *