Ostatni etap leczenia

Alex Tarnowski, 11 lat
Czas zbiórki: 20112013
Czas zbiórki: 2011 – 2013

Dzięki Wam zebraliśmy
54 181 PLN

Alex Tarnowski dziękuje z całego serca
 • 15.03.2013 r. Alex miał wykonane cewnikowanie serca, 18.03.2013 r. z samego rana rozpoczęła się dla chłopca najważniejsza próba – ostatni etap korekcji jego serduszka. Operacja zakończyła się pełnym sukcesem, a Alex nawet nie odczuł po niej zmęczenia, jedynie głód i pragnienie, o którym komunikował wszystkim dookoła. Z powodu płynów w opłucnej pobyt w klinice wydłużył się do czterech tygodni. Po ponad miesiącu pobytu w Niemczech Alex mógł wrócić do domu. Wizyty kontrolne w Polsce upewniły rodziców chłopca, że zagrożenie minęło.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja serca w Universitätsklinikum Münster w Niemczech (2013)

  5 650 zł

  Operacja serca w Klinice Grosshadern w Monachium (2011)

  48 531 zł
 • Alex urodził się z bardzo skomplikowaną wadą serca: krytyczną stenozą aortalną, niedomykalnością zastawki aortalnej, hipoplazją lewej komory, przewodozależnym przepływem w łuku aorty.

  Mimo podjętego leczenia i kilku zabiegów chirurgicznych, rodzice usłyszeli od lekarzy, że chłopiec prawdopodobnie nie będzie normalnie funkcjonować i będzie wymagał przeszczepu serca.

  Ewelina i Marek, zaniepokojeni złymi rokowaniami warszawskich specjalistów, postanowili szukać pomocy dla synka w innych, zagranicznych klinikach. Dowiedzieli się, że w Niemczech operuje świetny kardiochirurg dziecięcy, prof. Edward Malec. Profesor nie odmówił pomocy i dał im wielką nadzieję. 26 maja 2011 Alex przeszedł pomyślnie operację na otwartym sercu.

  Od tego czasu minął ponad rok, przez który dzielny chłopczyk zapomniał o złych doświadczeniach i cierpieniu… Dzięki zasłudze wielu darczyńców, którzy pomogli zebrać środki na leczenie za granicą, okres ten był dla Alexa szczęśliwy i spokojny, nie wymagał dodatkowych pobytów w szpitalu czy jakichkolwiek interwencji medycznych. Dziś o przeszczepie serca nie ma nawet mowy.

  “Obecnie Alex prawidłowo się rozwija, jest bardzo bystrym chłopcem, dużo mówi, ma pełno energii, ciągle naśladuje we wszystkim starszego brata Maxa, jest zawsze uśmiechnięty – po prostu niesamowity! – mówią rodzice chłopca. – Wiemy jedno, że gdyby nie szansa na lepsze jutro, jaką dał nam Prof. Malec wraz ze swoim zespołem, to z naszym synkiem mogło być różnie. Dlatego na ostatni etap korekcji wady serca naszego dzielnego chłopczyka nie możemy udać się nigdzie indziej, jak tylko do Profesora do Kliniki w Niemczech. W tej chwili wiemy, ile mamy do stracenia i nie poddamy się”.

  Alex został zakwalifikowany do ostatniego (trzeciego) etapu korekcji wady serca – operacji metodą Fontana. Termin wyznaczono na początek 2013 roku w Klinice Uniwersyteckiej w Münster. Koszt leczenia operacyjnego wynosi 36 000 EUR.
  W imieniu rodziców chłopca ponownie prosimy Państwa o pomoc w zebraniu funduszy, które pozwolą na wyjazd i operację Alexa.


  POPRZEDNIE ZBIÓRKI

  1. Operacja serca w Klinice Grosshadern w Monachium (2011).

  26.05.2011 r. Alex przeszedł operację na otwartym sercu. Nie była ona łatwa z uwagi na wcześniejszy zabieg hybrydowy – podczas tego (II) etapu konieczne było połączenie dwóch operacji. Na szczęście wszystko się udało!

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
54 181 PLN

Alex Tarnowski dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *