Agatka potrzebuje schodołazu

Agata Sitarz, 4 lata
Czas zbiórki: 20182018
Czas zbiórki: 2018 – 2018

Dzięki Wam zebraliśmy
14 000 PLN

Agata Sitarz dziękuje z całego serca
 • 14.04.2018 r. Agatka odeszła… [*]. Łączymy się w smutku z Rodzicami.

  W marcu 2018 r. do domu Agatki został dostarczony schodołaz, dzięki któremu transport dziewczynki pomiędzy piętrami będzie łatwiejszy i zdecydowanie bardziej bezpieczny. Dziękujemy za wsparcie Fundacji FutureNet.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Sprzęty rehabilitacyjne

  14 000 zł
 • Agatka urodziła się jako wcześniak w 27. tyg. ciąży. Dziewczynka od chwili przyjścia na świat  bardzo wiele przeszła.  W drugiej dobie życia dostała wylewu krwi do mózgu III i IV stopnia, co wpłynęło na znaczne pogorszenie się jej stanu zdrowia.  Kiedy miała 2 lata dwukrotnie doszło do nagłego zatrzymania krążenia i Agatka przestała oddychać, przez co doszło do ponownego uszkodzenia mózgu.

  Skutki powikłań pooperacyjnych są rozległe, wystąpiło u niej wodogłowie, mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, ślepota prawego oczka.

  Dziś Agatka wymaga bardzo intensywnej rewalidacji. Dwa razy w tygodniu udaje się wraz z mamą do Polanicy Zdroju, gdzie jest rehabilitowana.

  Niestety dziewczynka nie jest samodzielna, nie chodzi, nie stoi, może poruszać się tylko dzięki swoim rodzicom, którzy biorą ją na ręce i przenoszą z miejsca na miejsce. Jest to niestety coraz trudniejsze. Dziewczynka waży coraz więcej, a rodzina mieszka na III piętrze w bloku bez windy.

  Z tego też względu rodzice Agaty zwracają się z prośbą o wsparcie w zakupie schodołazu, który zdecydowanie ułatwi jej bezpieczny transport pomiędzy piętrami i odciąży też  kręgosłupy rodziców. Jego koszt to 14 000 zł.

  Agatka potrzebuje intensywnej rehabilitacji, leków i zabiegów. Jedną z pilniejszych potrzeb jest również kupno wózka rehabilitacyjnego, który kosztuje 8000 zł. NFZ może pokryć jedynie 3 000 zł, pozostałą resztę muszą opłacić rodzice. Niestety te 5000 zł przy comiesięcznych wydatkach na leki oraz wizyty Agatki u specjalistów są nierealną dla rodziców kwotą do uzbierania.  Dlatego bardzo proszą o Państwa wsparcie.

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
14 000 PLN

Agata Sitarz dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *