Uratować wzrok Ady

Ada Urbanowska, 11 lat
Czas zbiórki: 20112013
Czas zbiórki: 2011 – 2013

Dzięki Wam zebraliśmy
14 982 PLN

Ada Urbanowska dziękuje z całego serca
 • 15.07.2013. Z powodu powikłań pooperacyjnych w prawym oczku decyzja o dalszym leczeniu operacyjnym musiała zostać odroczona. W przeciągu najbliższych dwóch miesięcy Ada będzie wymagać systematycznej opieki okulistycznej w celu monitorowania zmian. Dopiero kolejne konsultacje w klinice w Greifswaldzie pokażą, co można jeszcze zrobić w celu ratowania wzroku Ady.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja oczu w Klinice Okulistycznej w Greifswaldzie (2011)

  13 833 zł

  Rehabilitacja

  600 zł

  Leki

  549 zł
 • Ada mając 1,5 roku została podopieczną naszej Fundacji. W 2011 r. dzięki wielu darczyńcom i sponsorom zebraliśmy 3 180 EURO na operację oczek dziewczynki, która została przeprowadzona w Klinice Okulistycznej w Greifswaldzie.

  Dziś Ada jest już dużą, 3-letnią dziewczynką. Nie należy z całą pewnością do spokojnych dzieci, wręcz przeciwnie rozpiera ją energia i chęć poznawania wszystkiego dookoła. Najbardziej cieszy się z tego, że już niebawem będzie mogła razem ze starszą siostrą chodzić do przedszkola.

  Ada urodziła się z zaćmą wrodzoną obu oczek. W jej przypadku leczenie okazało się bardzo skomplikowane. Po dwóch operacjach usunięcia zaćmy pojawiły się poważne powikłania – duże stany zapalne gałek ocznych i zrosty, które spowodowały trudną w leczeniu jaskrę wtórną oraz zarośnięcie źrenicy w prawym oczku.

  Dziewczynka przeszła dotychczas 6 operacji, które z uwagi na trudność leczenia przeprowadzone były w Klinice Okulistycznej w Greiswaldzie przez prof. Clemensa. Ostatnia obyła się 15 maja 2013 roku. W trakcie jej wykonywania prof. Clemens stwierdził, że soczewki wszczepione Adzie w 2010 r. zmętniały i konieczna jest ich wymiana.

  Zaledwie miesiąc po ostatniej operacji w prawym oczku Ady pojawiły się zmiany w rogówce (łuszczka rogówki), powstał więc kolejny problem w jej leczeniu.

  Kolejna operacja zaplanowana jest na 25.07.2013. Jej koszt to 3 780 euro. Rodzice Ady muszą więc zebrać 7 700 EURO na dwa zabiegi, które uratują wzrok dziewczynki.

  “Dotychczasowe leczenie Ady wyniosło ponad 18 000 EURO. Dzięki pomocy wielu ludzi wielkiego SERCA było możliwe ratowanie jej wzroku. Dzisiaj jako rodzice nie dokonujemy wyborów i nie mamy dylematów – stajemy przed faktem konieczności dalszego leczenia. Udało nam się zrobić już tak wiele i nie możemy tego zaprzepaścić! Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc, aby Ada mogła bez lęku bawić się ze swoimi rówieśnikami w przedszkolu”.
  Małgorzata i Daniel Urbanowscy


  POPRZEDNIE ZBIÓRKI

  1. Operacja oczu w Klinice Okulistycznej w Greifswaldzie (2011).

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
14 982 PLN

Ada Urbanowska dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *