W główce Zuzi (ur. 20.07.2010 r.) umiera coraz więcej komórek mózgowych. Dziewczynka nie chodzi, nie siedzi i wymawia zaledwie kilka słów. Rozumie jednak wszystko i potrafi dużo przekazać. Ma też problemy z przyjmowaniem pokarmów i musi być karmiona przez PEG – przezskórną endoskopową gastrostomię. Każdego dnia rodzice walczą o spowolnienie postępu okrutnej choroby, która zabija ich dziecko.

Śmiertelna choroba

Zuzia cierpi na niezwykle rzadką chorobę o podłożu genetycznym – Zespół Leigha (encefalopatia martwicza). Jest to nieuleczalna, postępująca i śmiertelna choroba, która powoduje zaburzenia procesów oddechowych oraz pozbawia mózg i mięśnie energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania, co prowadzi do szybko postępującej degeneracji ośrodkowego układu nerwowego. Uszkodzenia mózgu w dalszej perspektywie oznaczają utratę różnych umiejętności, również tak bardzo podstawowych jak widzenie, słyszenie czy ostatecznie umiejętność oddychania.

Godne życie dla Zuzi

Ogromną szansą na poprawienie jakości życia Zuzi jest codzienna, bardzo kosztowna, specjalistyczna rehabilitacja. Z powodu choroby nie tylko Zuzi, ale także choroby nowotworowej jej mamy, rodzina zmaga się z ogromnymi trudnościami finansowymi. Mama jest w trakcie leczenia, przez co na głowie taty jest opieka nad Zuzią. Rodzina utrzymuje się jedynie z zasiłku rehabilitacyjnego i zasiłku opiekuńczego.

Choroby nie da się zatrzymać, ale można opóźnić jej skutki… rodzice każdego dnia stają z nią twarzą w twarz i powoli już tracą siły. Jak wspólnie połączymy nasze siły, okaże się, że dla nas to naprawdę bardzo niewiele, a dla rodziców Zuzi WIELKA i NIEOCENIONA POMOC!!!

Możesz pomóc Zuzi, przekazując 1% podatku! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

 

Dane do przelewu

Fundacja Mam serce ul. Dereniowa 10/91 02-776 Warszawa Nazwa banku: Millennium Bank Numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325 Tytuł przelewu: Zuzia Wyka

Płatność online

kalendarz2015-2019

W maju 2019 dofinansowaliśmy zakup wózka dla Zuzi (3 700 zł).

W marcu 2019 zakupiliśmy dla Zuzi schodołaz. Mamy nadzieję, że teraz każde wyjście z domu nie będzie już tak ogromną przeszkodą i życie Zuzi oraz jej rodziców będzie teraz znacznie łatwiejsze.

Dzięki wsparciu naszych stałych Darczyńców od października 2015 r. możemy opłacać rehabilitację Zuzi oraz suplementację lekami w kwocie 1 000 zł/mies. Do tej pory przekazaliśmy 37 110 zł.

W latach 2015-2017 zakupiliśmy dla dziewczynki wózek (15 164 zł), sprzęt do światłoterapii (4 619 zł),  specjalistyczny fotelik samochodowy Lars (5 700 zł)  oraz opłaciliśmy konsultację medyczną (600 zł).

Przekazaliśmy:

76 267 PLN

CEL:

Rehabilitacja

CEL:

Sprzęt medyczny

CEL:

Leki

CEL:

Konsultacje medyczne