Kochani! Błagamy Was o pełną mobilizację! Został miesiąc do operacji i ponad 200 tys. zł do zebrania!


Damian wycierpiał więcej niż niejeden dorosły. Przez 10 lat przeszedł już tyle operacji i zabiegów, że wielu z nas już dawno by się poddało... ale nie on! Widzi, jak żyją jego rówieśnicy i nie może się pogodzić z tym, że los nie dał mu nawet takiej szansy. Od małego upada i wstaje, przewraca się, by zaraz znowu stanąć twarzą w twarz z chorobą!

Rzadka, niejednoznaczna choroba

Damian urodził się z artrogrypozą – wrodzoną sztywnością stawów, objawiającą się nienaturalnymi zniekształceniami. Chłopiec ma zdeformowane stopy (końsko-szpotawe), cierpi na przykurcze zgięciowe kolan oraz ma spłaszczone panewki w biodrze. Jego leczenie to głównie skomplikowane operacje chirurgiczne i niezwykle bolesna rehabilitacja. Damian musi poruszać się w ortezach, które stabilizują mu nogi. Przed nim jeszcze wiele lat leczenia, ale bez tego byłby zupełnie skazany na wózek inwalidzki.

sztywność stawówTrzy operacje w polskich szpitalach, wiele miesięcy spędzonych w gipsie, nacinanie ścięgien, prostowanie kolan i wiele innych zabiegów – to wszystko nie przyniosło prawie żadnej poprawy. Polscy lekarze w końcu rozłożyli ręce. „Proszę postarać się o drugie dziecko, nie będą się Państwo tak przejmować” – powiedział jeden ze specjalistów. To tak bardzo poruszyło rodziców, że postanowili szukać wsparcia daleko od tego szpitala.

Bardzo skomplikowanie leczenie

Znaleźli ratunek w niemieckiej klinice ortopedycznej w Aschau, która specjalizuje się w leczeniu artrogrypozy. Wszystkie przeprowadzone tam do tej pory zabiegi powiodły się, dzięki nim chłopiec stanął na nogach. Niestety w ostatnim czasie lekarze z tego szpitala nie byli w stanie nic więcej zaproponować poza zakładaniem kolejnych blaszek i rozwiercaniem kości. Damian cały czas rozwija się, a proponowana przez nich metoda blokuje przyrost kości i powoduje nieproporcjonalność we wzroście. Poza tym każda kolejna operacja to dodatkowe naświetlanie, narkoza, a przede wszystkim ból. Damian wszystko by zniósł, jednak przede wszystkim marzy o tym, by samodzielnie chodzić! I taką nadzieję dał mu dr Paley oraz dr Feldman z Paley European Institute w Warszawie. Dzięki tylko jednej operacji tej światowej sławy specjaliści zahamują rozwój atrogrypozy, postawią Damiana na nogi, by o własnych siłach mógł pójść dalej w świat! Niestety koszty takiej operacji są ogromne i wynoszą 343 457,50 PLN.

Jedyna szansa na samodzielne chodzenie!

Damian ma niepowtarzalną szansę na to, by jednorazowo osiągnąć to, na co pracował przez całe życie! Zniesie wszystko – ciężką operację, rehabilitację, by tylko móc tak, jak jego koledzy, biegać za piłką czy jeździć na rowerze. Jeśli tylko znajdą się pieniądze, Damian nigdy nie przestanie walczyć o swoje marzenia! To walka, którą wygra tylko w jednym przypadku – jeśli mu pomożesz...

Dane do przelewu

Fundacja Mam serce ul. Dereniowa 10/91 02-776 Warszawa Nazwa banku: Millennium Bank Numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325 Tytuł przelewu: Damian Popiołkiewicz

Płatność online

*Licznik jest aktualizowany 2 x dziennie