“Adaś urodził się 12 września 2016 roku. Już na pierwszym badaniu prenatalnym okazało się, że nie rozwinęła się u niego kość promieniowa w prawej rączce. Każde kolejne badanie przynosiło jeszcze więcej stresu i złych informacji.

Nikt jednak nie przygotował nas na to, co tak naprawdę nadeszło

Adaś StudnickiTak jak lekarz przepowiedział, Adaś urodził się z niedorozwiniętą prawą rączką. Do braku kości promieniowej doszedł także brak kciuka... w obu rączkach. A to nie wszystko. W trzeciej dobie życia maleństwo przeszło zabieg wyłonienia kolostomii, ponieważ cierpi na atrezję odbytu. Przez pierwszy miesiąc swojego życia był pod opieką chirurgów i pielęgniarek. W związku z tą wadą czekają go jeszcze przynajmniej dwie operacje.

Adasia oglądali specjaliści z różnych dziedzin i każdy do tego zespołu wad wrodzonych dorzucał coś od siebie. Wady narządów płciowych, tarczyca, przepuklina, dysmorficzne cechy twarzy oraz zbyt mały obwód główki. Z tą ostatnią wadą wiąże się ryzyko, że Adaś będzie potrzebował operacji czaszki. Wszystko zależy od jego rozwoju. Dodatkowo chirurdzy podejrzewają częściową agenezję ciała modzelowatego, co także może mieć wpływ na rozwój psychoruchowy dziecka.

Adaś jeszcze nie wie, co go czeka

Adaś jest już w domu i na razie zachowuje się jak każde niemowlę. Śpi, je, płacze, trochę już się uśmiecha. Jeszcze nie wie co go czeka. Niedawno do naszych zmartwień doszedł problem ze słuchem. Czekamy na kolejne badania...

Część problemów naszego synka rozwiążą polscy specjaliści, a z częścią będzie musiał żyć. Żeby żył w miarę normalnie, chcemy mu “naprawić” rączki, niestety do tego potrzebujemy pomocy wielu dobrych ludzi. Wadę Adasia leczy dr Paley, obecnie jedyny na świecie chirurg od wydłużania oraz korekty deformacji kończyn, pracujący innowacyjnymi metodami, które dają 99% gwarancji sukcesu. W klinice St. Mary’s Medical Center w West Palm Beach na Florydzie (USA), znajduje się Paley Advanced Limb Lengthening Institute (Instytut Wydłużania Kończyn), gdzie wielu małych pacjentów dostało szansę na uzyskanie pełnej sprawności. Dzięki 4 zaplanowanym operacjom, Adaś otrzyma kciuki stworzone z palców wskazujących oraz normalny ruch i wydłużenie prawej rączki.

Ponad milion złotych! Nierealne? Realne!

Niestety pierwsze dwie operacje wycenione zostały na 270 tys. dolarów, czyli ponad 1 milion złotych!!! Chyba mało kto może sobie pozwolić na wyciągnięcie takiej kwoty z kieszeni. Pierwsza myśl – nierealne. Potem pomyśleliśmy sobie, że jeżeli znajdziemy 100 tysięcy osób, z których każda zechce wesprzeć Adasia wpłacając 2,70 dolara... to przecież jest możliwe! Prawda?

Mocno wierzymy w siłę ludzi i w to, że uda nam się pomóc Adasiowi dostać w miarę sprawne rączki. Z góry dziękujemy za każde wsparcie!”

Asia i Radek, rodzice Adasia

kalendarz2018-2019

Adaś pozostaje pod ciągłą kontrolą neurochirurga, przed nim kolejne badania i konsultacje, które rozstrzygną o terminie planowanych operacji.

W pierwszej kolejności chłopca czeka operacja poszerzenia czaszki, ze względu na zdiagnozowaną u niego kraniosynostozę, czyli zrośnięcie szwów czaszkowych. Prawdopodobnie będzie to jedna z dwóch koniecznych operacji czaszki.

Po operacjach czaszki przyjdzie czas na wszczepienie implantu ślimakowego w Kajetanach. Jest to bardzo ważne, bo Adaś ma głęboki niedosłuch na oba uszka.

I dopiero po tych wszystkich operacjach Adaś będzie mógł powoli przygotowywać się do operacji rączek, co może odsunąć się w czasie nawet o 1,5 roku do 2 lat.

Nasza fundacja  do tej pory zakupiła dla Adasia aparat słuchowy (9 980 zł), specjalistyczny fotelik (1 498zł) oraz specjalistyczne obuwie (368 zł). Pokrywamy koszt zajęć logopedycznych chłopca (1600 zł).

Dzięki wsparciu naszych wspaniałych Darczyńców oraz wpłat z 1% zebraliśmy także 688 000 zł na pokrycie kosztów operacji rączek.

Przekazaliśmy:

701 913 PLN

CEL:

Operacje

Cel:

Rehabilitacja

CEL:

Sprzęt medyczny