Syndrom Treachera Collinsa to piętno na całe życie! Taką diagnozę usłyszeliśmy pół roku temu, kiedy urodził się nasz synek. Choroba ta objawia się m.in. rozległymi wadami twarzoczaszki, niedorozwojem kości żuchwy, zniekształceniem małżowin usznych, zarośnięciem przewodów słuchowych zewnętrznych, rozszczepem podniebienia.

Ogromne ryzyko wykluczenia

Szymonek jest już po dwóch operacjach dystrakcji (poszerzania szczęki) oraz wysunięcia żuchwy. Obecnie szykujemy się do kolejnej, rozszczepu podniebienia, planowanej na maj bieżącego roku. Niewyobrażalne jest, ile bólu i cierpienia nasz synek już przeżył, a jest z nami na świecie dopiero 6 miesięcy! Poza oczywistymi wadami fizycznymi,  jego choroba niesie za sobą również ogromne problemy emocjonalne. Nietypowy wygląd budzi duże kontrowersje, w wielu przypadkach prowadzi do całkowitego wykluczenia w społeczeństwie, co jest szczególnie trudne dla dorastającego dziecka. Choroba w żaden sposób nie wpływa na rozwój intelektualny Szymonka, więc wszystko będzie przeżywał ze zdwojoną siłą!

Koszmar na lata

Przed nami wiele lat ciężkich operacji i zabiegów, które, mimo że nie wrócą naszemu Wojownikowi beztroski i pełnego zdrowia, to sprawią, że zminimalizujemy wpływ jego wad wrodzonych na podstawowe funkcje życiowe, czyli oddychanie, jedzenie, słuch i wzrok. Corocznie będziemy potrzebowali wielkiego wsparcia! Przez 20–25 lat (wg opinii lekarzy) nasz syn stale będzie musiał być leczony, operowany i rehabilitowany. Koszty przekraczają wyobrażenia przeciętnego człowieka, bez pomocy ludzi o wielkich sercach nie jesteśmy i nie będziemy w stanie sami sobie poradzić!

Prosimy pomóżcie nam pokazać naszemu dziecku, że każdy może żyć tak, jak sobie wymarzył, że szczęśliwe życie nie jest pisane tylko ludziom zdrowym!

Możesz pomóc Szymonowi, przekazując 1% podatku! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

Dane do przelewu

Fundacja Mam serce ul. Dereniowa 10/91 02-776 Warszawa Nazwa banku: Millennium Bank Numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325 Tytuł przelewu: Szymon Kubiak

Płatność online