1.03.2019 r. Polcia odeszła na zawsze... Nie ustajemy jednak w naszej walce o lepszą przyszłość dla Maksia!


Pola i Maks chorują na metaboliczną chorobę genetyczną – Zespół Leigha (czyt. Lija), inaczej encefalopatię martwiczą. Jest ona ultrarzadka, nieuleczalna, postępująca i degeneracyjna… dzieci z tą chorobą żyją od kilku miesięcy do kilku lat. Wszystko przez to, że komórki ciała nie otrzymują tyle tlenu, ile potrzeba, co prowadzi do ich obumierania. W Polsce jest obecnie ok. 30 dzieci z ZL. Cały czas prowadzone są badania eksperymentalne w USA nad lekiem opóźniającym postępy choroby. Niestety trwa to bardzo długo i wciąż nie wiadomo, czy i kiedy lek zostanie zarejestrowany. Tymczasem trwa walka, aby wszelkimi dostępnymi sposobami „wykupić” dla dzieci jeszcze kilka lat życia.

Choroba, która niszczy wszystko

Zespół LeighaDo 7-ego roku życia Maksa nikt nie wiedział, co mu dolega. Setki konsultacji w kilku ośrodkach medycznych w Polsce zakończyły się dopiero wtedy, gdy urodziła się Pola. Mimo bardzo dobrych wyników badań przed ciążą i w jej trakcie, okazało się, iż dziewczynka jest także ciężko chora. Kilkaset ataków padaczki dziennie, kończących się reanimacją, problemy z jedzeniem i oddychaniem, w końcu pobyt na OIOM-ie, doprowadził rodziców i lekarzy do ostatecznej diagnozy – Zespół Leigha. Dał też odpowiedź na pytanie, dlaczego Maks myśli, porozumiewa się i próbuje być aktywny, jak każde zdrowe dziecko, tylko ciało stawia mu opory. Przez to chłopiec jest uzależniony od wózka inwalidzkiego i wymaga ciągłej asysty dorosłej osoby.

Gorzej jest z Polą... jej ta okrutna choroba w ogóle nie oszczędza. Dziewczynka musi być odżywiana przez PEG’a (rurkę wprowadzoną do żołądka przez brzuch), a koncentrator tlenu, ssak i pulsoksymetr musi być zawsze blisko niej. Lekarze od początku określali stan Poli jako ciężki i od razu skierowali ją pod opiekę domowego hospicjum dla dzieci.

Podaruj im choć jeden dzień życia!

W przypadku Poli i Maksa codzienna rehabilitacja, właściwa suplementacja diety i wspomaganie funkcjonowania odpowiednią aparaturą, to nie wybory lecz konieczność. To autentyczne darowanie im kolejnych dni życia. 6 000 zł to miesięczny koszt rehabilitacji i suplementacji (m.in. koenzymami i witaminami), kilkadziesiąt tysięcy złotych kosztują sprzęty medyczne potrzebne im do życia. Każdy z nas może im podarować kilka złotówek, każda z nich da szansę na to, aby dzieciaki były jak najdłużej wśród nas!


 

 

 

 

Dane do przelewu

Fundacja Mam serce ul. Dereniowa 10/91 02-776 Warszawa Nazwa banku: Millennium Bank Numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325 Tytuł przelewu: Pola i Maks Michalczuk

Płatność online

kalendarz2019

1 marca 2019 r. Polcia odeszła od nas... To był zaszczyt walczyć dla niej o każdy kolejny grosz na sprzęt, na leki, na życie... Cudownie było słyszeć od jej niesamowitej Mamy, jak wiele radości daje im każdy jej uśmiech! Polciu, wierzymy, że tam gdzie dziś już jesteś, jest Ci po prostu lepiej... My będziemy dalej dzielnie walczyć o lepszą przyszłość dla Twojego ukochanego braciszka Maksia!

kalendarz2015-2019

Dzięki pomocy wielu cudownych Darczyńców oraz wsparciu SEMcampSEMcamp University od października 2015 r. Fundacja Mam serce może opłacać comiesięczną rehabilitację Poli i Maksa w wysokości
1 000 zł/mies. oraz pokrywać koszty wszelkich niezbędnych leków i suplementów diety, a także specjalistycznej opieki medyczno-pielęgniarskiej, na co przekazaliśmy łącznie 157 518 zł.

W 2018 r. kupiliśmy dzieciom stół i ławkę oraz inne sprzęty niezbędne do rehabilitacji, a także specjalistyczny fotelik samochodowy (16 596 zł).

W 2016 r. sfinansowaliśmy leżak stabilizujący, ssak, specjalistyczną pufę, a także stolik rehabilitacyjny, sprzęt obciążeniowy oraz wózek dla Maksa i dla Poli na łączna kwotę 17 654 zł.

Pod koniec 2015 r. zakupiliśmy dla rodzeństwa przenośny koncentrator tlenu, specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne, materac rehabilitacyjny, siedzisko toaletowe, lampę Bioptron, siedzisko, matę ozonową  oraz fotel do masażu na łączną kwotę 46 765 zł.

Przekazaliśmy:

232 645 PLN

CEL:

Rehabilitacja

CEL:

Sprzęt medyczny

CEL:

Konsultacje medyczne

CEL:

Leki