Każdego dnia nikola-zestaw-3zmaga się z niewyobrażalnym dla przeciętnego człowieka cierpieniem. Postępująca choroba atakuje mięśnie oddechowe i szkieletowe i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Każdej nocy musi być podłączana do respiratora – tylko po to, by mogła obudzić się następnego ranka, sama nie jest w stanie oddychać.

Każdy dzień przepełniony bólem

Trzynastoletnia Nikola cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) typu drugiego. Choroba nie pozwala nawet na chwilę wytchnienia. Mimo to, z nadzieją, uśmiechem na twarzy i determinacją dziewczynka codziennie, od nowa, rozpoczyna nierówną walkę z chorobą.

“Nasza Córka, pomimo ciężkiej choroby, nigdy się nie poddaje. Dzielnie walczy z uśmiechem na twarzy i chce żyć! Daje nam motywacje i siłę do działania, jednak bez pomocy finansowej nie będziemy w stanie zapewnić jej właściwego sprzętu rehabilitacyjnego”

-Żaneta i Andrzej, Rodzice Nikoli

Jest nadzieja

W  grudniu 2016 r. dla Nikoli, podobnie jak dla wszystkich cierpiących na rdzeniowy zanik mięśni, pojawił się nowy promyk nadziei. Ogłoszono wynalezienie nowego leku, który w znacznym stopniu zatrzyma postęp choroby i da pacjentom szansę na częściowe przynajmniej funkcjonowanie w społeczeństwie i życie bez bólu.

Wózek, który poprawi komfort życia i spowolni chorobę

Nikola WozekZanim jednak Nikola podejmie docelową terapię, konieczne jest zapewnienie jej już teraz możliwie najlepszych warunków do życia codziennego. Aby dziewczynka mogła przezwyciężyć narastającą skoliozę, niezbędny jest zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego. Ma on spełniać funkcję pionizacyjną i powstrzymywać dalsze skrzywianie się kręgosłupa, które, nieleczone, mogłoby doprowadzić do jeszcze większego ucisku na narządy wewnętrzne Nikoli. Bez specjalistycznego sprzętu, dziewczynka będzie skazana na przegraną w starciu z SMA.

 

Pomóż Nikoli w starciu z chorobą

Rodzice Nikoli każdego dnia wspierają córkę w zmaganiach z nieuleczalną chorobą. Jednak ograniczenia finansowe nie pozwalają im na zakup niezbędnego wózka. Potrzebne są również środki na zakup baterii i ładowarki do koflatora – urządzenia codziennie ratującego życie Nikoli. Łączny koszt niezbędnego sprzętu to  33 227 zł. Nie bądź obojętny na los dziewczynki, która w swoim trzynastoletnim życiu wycierpiała więcej niż jesteś sobie w stanie wyobrazić. Pokaż, że i ty MASZ SERCE, pomóż nam zebrać pieniądze na sprzęt rehabilitacyjny dla Nikoli!

Dzięki wspaniałym Darczyńcom udało się zakupić podstawowy sprzęt dla Nikoli, ale dziewczynka nadal wymaga intensywnej rehabilitacji i przyjmowania kosztownych leków. Dlatego zbiórka nadal trwa! 6.03.2018 rusza TIP CHALLENGE – wspólna akcja z Bazarem Kocha (restauracja na warszawskim Mokotowie), podczas której GWIAZDY będą obsługiwać gości restauracji jako kelnerzy! Zebrane przez nich napiwki zostaną przekazane na rehabilitację Nikoli:) O akcji będziemy na bieżąco informować na FB.

 

 

Dane do przelewu

Fundacja Mam serce ul. Dereniowa 10/91 02-776 Warszawa Nazwa banku: Millennium Bank Numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325 Tytuł przelewu: Nikola Gościniak

Płatność online

kalendarz2017-2020

received_811448492365014

Dzięki waszej pomocy przekazaliśmy pieniądze na zakup wózka, koflatora i fotelika (25 000 zł).

Nikola od trzech lat regularnie pracuje z rehabilitantem (przekazaliśmy łącznie 16 303 zł). Finansujemy jej konsultacje medyczne oraz leki (7 700 zł), opłaciliśmy także 5 turnusów rehabilitacyjnych (12 390 zł).

Przekazaliśmy:

61 393 PLN

CEL:

Sprzęt medyczny

CEL:

Rehabilitacja

CEL:

Leki

CEL:

KonsultacjeLubisz pomagać?

Zróbmy to wspólnie! Zapisz się do naszego newslettera, powiadomimy Cię o losach dzieci, które wsparłeś oraz opowiemy o naszych kolejnych inicjatywach. Podziękujemy Ci oraz powiadomimy, które dzieci aktualnie potrzebują pomocy.