Maks po raz k20170511_080146olejny potrzebuje naszej pomocy! Skolioza chłopca, która powstała w chwili, gdy chłopiec samodzielnie stanął na nogach po pierwszej operacji, błyskawicznie się pogłębia i fatalnie wpływa na jego stan. Udało się ją zatrzymać, na tym etapie osiągnęła II stopień, jednak tak duże skrzywienie doprowadziło w międzyczasie do uszkodzenia stawów biodrowych. Lewe biodro ponownie jest podwichnięte, bardzo mocno starła się główka panewki udowej. Problemem jest miednica Maksa, która zrotowała się do środka i doprowadziło to w konsekwencji do deformacji lewej kości udowej. Defekty lewej strony ciała “ciągną” za sobą prawą, która jest na granicy podwichnięcia i przez to jest rzadziej używana. Skolioza pogłębia uszkodzenie bioder – uszkodzenie bioder pogłębia skoliozę – TO JEST BŁĘDNE KOŁO!

Mogą je zatrzymać lekarze z Paley Institute. Światowej rangi ortopeda – dr David Feldman – zgodził się wykonać skomplikowaną operację rekonstrukcji kości udowej oraz lewego biodra Maksa. Zabieg jest kosztowny. Cena jego wykonania w Stanach Zjednoczonych wynosi ponad milion złotych. Operację zaplanowano na kwiecień 2019 r., jej koszt to 326 483 PLN. Cena pokrywa wyłącznie wynagrodzenie dr Feldmana i jego zespołu, którzy przylecą do Warszawy ratować nóżki Maksa. Mimo tego, że opłata za zabieg jest znacznie mniejsza od tego, co musieliby pokryć rodzice podczas leczenia w USA, to i tak są to dla nich niewyobrażalnie duże pieniądze. Dlatego po raz kolejny błagamy Was o pomoc w zebraniu środków! To jedyna szansa dla chłopca, aby pozbyć się bólu i w przyszłości móc samodzielnie chodzić.

“Mój syn – Maks jest dzieckiem bardzo żwawym, uśmiechniętym, walczącym z przeciwnościami i bardzo mądrym. Chce chodzić! Chce grać w piłkę! Chce być jak inne dzieci – lecz jako bystry obserwator – zauważa, że tak nie jest. Jego ograniczenia oraz ból jaki jest związany z biodrami i kręgosłupem, doprowadziły do silnych tików nerwowych. Niemoc przy jednoczesnej chęci życia, zabawy, sprawiają, że psychika Maksia jest w bardzo złym stanie. To jego ostatnia szansa na normalne dzieciństwo! Dlatego błagamy każdego, kto może nam pomóc, o wsparcie!”

Aneta Szendera, mama


Choć Maks urodził się jako wcześniak 13.08.2009 r., przez pierwsze miesiące rozwijał się zupełnie prawidłowo. W 4. miesiącu, po podaniu szczepionki, zapadł w śpiączkę, po wybudzeniu natomiast nastąpiły u niego drgawki. Po 24 godzinach był już zupełnie innym dzieckiem: nie wodził oczami, nie obracał się na boki, nie śmiał się, nawet rysy twarzy mu się zmieniły. Okazało się, że przeszedł poszczepienne zapalenie mózgu, w wyniku którego nastąpiło dziecięce porażenie mózgowe, małogłowie i padaczka. Rozpacz i bezsilność rodziców były ogromne...

Moje serce by tej straty nie wytrzymało...

maks_szendera_histKiedy Maks skończył roczek, dostał gorączki trzydniowej. Zwykły wirus spowodował, że chłopiec przestał oddychać. Musiał być długo reanimowany, a po przyjeździe do szpitala dostał silnych drgawek, których lekarze nie byli w stanie opanować. Rok później sytuacja się powtórzyła. Lekarze przez całą noc próbowali ustabilizować stan chłopca i opanować ataki. „Jedyne co mogłam, to modlić się, aby został ze mną, bo moje serce by tej straty nie wytrzymało” – wspomina mama chłopca.

Dzisiaj Maks ma 7 lat, jest dzieckiem niepełnosprawnym, opóźnionym psychoruchowo (nie mówi, nie chodzi samodzielnie, musi być pampersowany). Przeszedł bardzo dużo – dwukrotnie był reanimowany, przeszedł depresję szpiku kostnego z podejrzeniem białaczki, choruje na leukopenię (spadek liczby leukocytów prowadzący do skrajnego osłabienia układu odpornościowego).

Jest bardzo źle, a operacja musi się odbyć jak najszybciej!

Dwa lata temu okazało się, że Maks ma również chore biodra i w każdej chwili grozi mu złamanie panewki stawu biodrowego. Chłopiec bardzo chciałby biegać, ale podczas ruchu kość udowa wyskakuje z panewki i powoduje ogromny ból. Prowadzi to również do coraz większej skoliozy i deformacji kręgosłupa. Chore biodra trzeba natychmiast operować. Koszt całego leczenia w szpitalu Schön Klinik w Vogtareuth (Niemcy) to 240 000 PLN. Klinika ta ma ogromne doświadczenie w operowaniu dzieci z różnego rodzaju deformacjami, które mają także problemy neurologiczne.

„Jesteśmy już po konsultacji, nie mamy dobrych wieści, jest bardzo źle, a operacja musi się odbyć jak najszybciej. Obecnie termin operacji pierwszego biodra to 30.01.2017 r., drugiego 15.03.2017 r. Boję się, że nie uzbieramy tak dużych kwot, dlatego prosimy, pomóżcie nam!”.

Rodzicom Maksia trudno pogodzić się z tragedią, jaka spotkała ich syna, zostali sami bez żadnej pomocy. Jedynym ich marzeniem jest, aby Maksiu był samodzielny, by mógł kiedyś chodzić i więcej nie cierpieć. Prosimy o pomoc dla chłopca!

kalendarz2019-2020

maks_po_operacji11.04.2019 r. Maks przeszedł reoperację bioder w Paley European Institute, na którą przekazaliśmy 318 983 zł. Po operacji Maks intensywnie ćwiczy – dotychczas na jego rehabilitację przeznaczyliśmy 16 700 zł, pokrywamy również zakup niezbędnych leków (3 877 zł). Sfinansowaliśmy także zakup sprzętu rehabilitacyjnego i obuwia ortopedycznego (1 528 zł) oraz badania kontrolne (1 810 zł).

Leczenie przynosi niesamowite efekty – Maks zaczął samodzielnie stawiać pierwsze kroki!

kalendarz2017-2018

Dzięki naszym Darczyńcom, Pomagaczom z Siepomaga.pl, a przede wszystkim wielu cudownym ludziom, którzy zupełnie bezinteresownie zaangażowali się w pomoc chłopcu, w latach 2017–2018 r. sfinansowaliśmy  w całości obie operacje bioder (lewego i prawego) Maksa oraz operację usunięcia zespoleń (łączny koszt to 74 823 zł), a także zakupiliśmy ortezy i gorset (38 161 zł).

Przekazaliśmy:

455 882 PLN

CEL:

Operacja

CEL:

Rehabilitacja

CEL:

Sprzęt medyczny