Jakub (ur. 26.12.2004 r.) cierpi na autyzm i epilepsję. Jest w dużym stopniu upośledzony intelektualnie, ponieważ częste ataki padaczki uszkadzają jego mózg. Chłopiec nie mówi, jego tempo uczenia się jest bardzo wolne. Ponadto przejawia zachowania agresywne w stosunku do otoczenia.

Specjalistyczna terapia

Kuba diagnozę otrzymał w wieku 3 lat już podczas pierwszej wizyty w Poradni Autystycznej w Gdańsku. Wówczas poinformowano rodziców o konieczności podjęcia natychmiastowej terapii. Po wielu nieudanych próbach znalezienia odpowiedniego specjalisty, dopiero po dwóch latach trafili do Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwojowych w Sopocie. To był przełom w życiu rodziny i – przede wszystkim – w walce z chorobą Kuby. Intensywna terapia oraz fachowe podejście, wiedza i doświadczenie terapeutów doprowadziły chłopca do tego, że obecnie potrafi samodzielnie jeść, załatwiać potrzeby fizjologiczne, imituje niektóre słowa. Każda nowa umiejętność bardzo ułatwia codzienne życie i pozwala na chwile normalności. Wszystkie jego małe kroczki pozwalają rodzicom w jakiś sposób go okiełznać i, mimo ciężkich chwil, być razem.

Kuba codziennie uczy się życia na nowo

Każdy atak padaczki wymazuje mu wszystko jak gumka ołówek. Żeby nie dopuścić do regresu i tego, że Kuba zapomni wszystko, czego się nauczył, niezbędna jest żmudna, intensywna terapia. Niestety koszty jej są bardzo wysokie i wynoszą ok. 2000 zł miesięcznie.

Sytuacja rodziny jest bardzo ciężka, większość środków pochłania leczenie Kuby, często kosztem jedzenia czy ubrań. Prosimy o pomoc dla Kuby, bo bardzo jej potrzebuje!

Możesz pomóc Kubie, przekazując 1% podatku! Wypełnij tradycyjny druk PIT lub uzupełnij formularz online.

1 % SZULC JAKUB

kalendarz2019

W maju dofinansowaliśmy turnus rehabilitacyjny Kuby ( 500 zł).

kalendarz2016-2018

Dzięki środkom zgromadzonym w ramach zbiórki 1% mogliśmy opłacić Kubie rehabilitację, leki, tablet edukacyjny oraz sfinansować zabieg przeszczepu flory jelitowej. Łącznie na te cele przekazaliśmy 2 115,68 zł.

kalendarz2012-2015

Dzięki wsparciu naszych stałych Darczyńców możemy opłacać comiesięczną terapię Kuby w wysokości 500 zł.

Przekazaliśmy:

42 115 PLN

CEL:

Rehabilitacja

CEL:

Sprzęt medyczny

CEL:

Leki