Aktualizacja: 25 marca zakupiliśmy pierwsze maseczki dla pogotowia, kilka dni później przyłbice, kolejną partię maseczek i kombinezonów ochronnych. Wszystko w ciągu kilu dni trafiło do  Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.

Dzięki wsparciu otrzymanemu od autoryzowanego dealera Toyoty Grupy Cygan mogliśmy w trybie pilnym zamówić najnowszej generacji defibrylator, sprzęt, który jest podstawowym i koniecznym wyposażeniem każdej karetki, który codziennie ratuje życie pacjentów zanim dotrą do szpitala. Grupa Cygan pomogła nam jeszcze raz, dokładając brakującą kwotę do zakupu respiratora!

Dzięki nieocenionej pomocy firmy KNAPP Polska mogliśmy zakupić drugi respirator dla płockiego pogotowia. Dzięki Wam nasza zbiórka ma taki finał😊

Ogromnie dziękujemy także pani Ewie i panu Andrzejowi 70+, którzy ogromnie wsparli ratowników i napisali im niezwykle ciepłe słowa: “To czas szczególnie ciężkiej próby, Państwo jesteście na pierwszej linii frontu, to godne najwyższego podziwu i wsparcia. A każdy z nas jest tyle wart, ile da innym, my możemy tylko tyle.”

Dzięki wsparciu firmy FIGARO mogliśmy przekazać 500 przyłbic dla Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Tam też trafiły maseczki od harcerzy z Hufca ZHP Piaseczno. Wielkie 👏 dla Druhen i Druhów, którzy komputer zamienili na maszynę do szycia!

20 maja kończymy naszą zbiórkę ze wspaniałym wynikiem 151 216 zł!!!


Pracownicy pogotowia ratunkowego zostali pozostawieni sami sobie! Pracując w warunkach nieprzystosowanych do nowej sytuacji każdego dnia narażają życie swoje i swoich rodzin. Nie dla wszystkich z zespołu starcza masek, rękawiczek, środków odkażających. Mimo wszystko dają z siebie 200%. Dla Ciebie, dla mnie, może dla Twoich bliskich. Za chwilę coraz więcej osób będzie potrzebować pomocy, a sprzętu brakuje JUŻ DZISIAJ!

Czas wziąć sprawy w swoje ręce! Każdemu z nas jest ciężko, ale wystarczy dorzucić do zbiórki 10, 20 czy 50 zł, by zapewnić ratownikom medycznym sprzęt chroniący ich przed zakażeniem! By bezpiecznie transportowali pacjentów i bez strachu wracali do domów. By kolejnego dnia mogli znowu walczyć o nasze życie.

Utworzyliśmy tę zbiórkę, by wesprzeć stacje pogotowia ratunkowego na Mazowszu. Zaczynamy od kwoty 100 000 zł – tyle starczy na zakup 10 000 maseczek i 10 000 fartuchów chirurgicznych, które są potrzebne w każdych ilościach. Realne potrzeby są jednak dużo większe (kombinezony, przyłbice, gogle, środki do dezynfekcji, rękawice).

Jeśli się okaże, że udało się osiągnąć zamierzony cel, rozszerzymy nasze działania. Trzymamy mocno kciuki, żeby tak się stało! I bardzo liczymy na Was!

Tym razem nie chodzi o zbiórkę i historię, która nas nie dotyczy, tym razem prosimy o pomoc, która może się okazać potrzebna nam wszystkim!

Nie zapominajmy też o dzieciach przewlekle chorych – z obniżoną odpornością, po przebytych nowotworach, ciężkich operacjach, z niewydolnością oddechową. Dla nich koronawirus może być zabójczy!

kalendarz2020

20.05.2020. Kochani, kończymy naszą zbiórkę ze wspaniałym wynikiem 151 216 zł!!! Przez prawie dwa miesiące wspólnie walczyliśmy o ochronę ratowników, by mogli pracować w pełnym zabezpieczeniu przed COVID-19! Bez wsparcia tak wielu osób ta zbiórka by się tak cudownie nie zakończyła, DZIĘKUJEMY w imieniu swoim i Ratowników!!! Daliśmy radę 😊💪

#RazemzRatownikami w liczbach:

Respirator – 2 szt. (53 004 zł)

Defibrylator – 1 szt. (56 867 zł)

Maseczki ochronne – 5 500 szt. (19 886 zł)

Przyłbice – 1 500 szt. (17 340 zł)

Kombinezony – 25 szt. (4 015 zł)

Tabletki do dezynfekcji – 1 800 szt. (103 zł)

Przekazaliśmy:

151 216 PLN

CEL:

Sprzęt dla pogotowia