Kubuś urodził się 6 maja 2011 r. z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową oraz wodogłowiem. Zaraz po porodzie trafił na stół operacyjny. To była walka o życie! Lekarzom udało się zamknąć przepuklinę. Nie był to jednak kres problemów zdrowotnych Kuby. Po zabiegu jego wodogłowie zaczęło narastać, konieczna okazała się implementacja zastawki komorowo-otrzewnej. Chłopiec ponownie trafił w ręce chirurgów. Miał wtedy tylko 5 tygodni, ale dzielnie stanął do walki o swoje życie i kolejny raz ją wygrał!

Mama Kuby podejrzewała, że z jej synkiem dzieje się coś niedobrego

operacja biodraPo tych wszystkich przejściach w szpitalu Kubuś wrócił z rodzicami do domu z zaleceniem intensywnej rehabilitacji, która miała być “lekiem” na pełną sprawność chłopca. Niestety nie przynosiła ona żadnych zadowalający rezultatów, chłopiec miał ogromne problemy z poruszaniem się. Kuba mając dopiero 20 miesięcy zaczął samodzielnie siedzieć i powoli stawać na nóżkach. Poważnie zaniepokojona mama udała się na konsultację ortopedyczną. Lekarz jednak nie widział żadnych podstaw do obaw. Jednak jej to nie wystarczyło. Szukała informacji na własną rękę, czytała, rozmawiała z innymi rodzicami. Kuba rósł i wciąż chodził nieprawidłowo. Pierwszy swój krok postawił dopiero w dniu czwartych urodzin.

Żaden lekarz w Polsce nie widział problemu

Mama  Kuby postanowiła poszukać pomocy poza granicami naszego kraju. Pojechała z synkiem do Kliniki Ortopedii Dziecięcej w Aschau (Niemcy). To, co usłyszała na miejscu, wstrząsnęło nią. Nie była przygotowana na takie wieści! Okazało się, że przyczyną problemów Kuby są zwichnięte biodra. Oba! Nikt w Polsce tego nie zauważył? Jak to możliwe? – te i wiele podobnych pytań dręczyło panią Agnieszkę. Rozpoznanie przyczyn złej kondycji Kubusia to był dopiero początek fatalnych wiadomości. Lekarz zaznaczył bezwzględnie, że jeżeli biodra nie zostaną zoperowane w przeciągu roku, Kuba do końca życia będzie poruszał się na wózku. Nie będzie biegał, skakał, grał w piłkę, czy jeździł na rowerze.

Jedynym ratunkiem przed kalectwem jest operacja

Rekonstrukcja bioder Kubusia kosztuje 50 000 euro (ok. 215 000 zł), termin wyznaczono na 16 października 2018 r. To niewyobrażalna do uzbierania kwota dla rodziców chłopca. Wspólnymi siłami jednak możemy im pomóc. Twoje wsparcie i wpłata to jego marzenie o chodzeniu!

kalendarz2018-2019

W 2018 i 2019 r. przekazaliśmy łącznie 193 519 zł na operacje, ortezy i transport medyczny.

14.01.2019 r. w Klinice w Aschau odbyła się operacja lewego biodra chłopca.  Niestety okazało się, że potrzebna była jeszcze operacja stopy, która odbyła się 13.06.2019 r.

Kuba w bloku

Dzięki pomocy wielu życzliwych ludzi, fundacji, a szczególnie FutureNet Foundation udało się zebrać środki na operacje obu bioder! Ogromnie dziękujemy wszystkim za wsparcie!

Przekazaliśmy:

193 519 PLN

CEL:

Operacja bioder