Hubert i Kamil – życie tej dwójki do najprostszych nie należy. Obaj są niepełnosprawni, u jednego dominuje niepełnosprawność ruchowa, drugi boryka się z niepełnosprawnością intelektualną.

Jak wygląda ich życie?

Zdiagnozowany u Kamila zespół Aspergera sprawia, że często czuje się on wystraszony, towarzyszy mu lęk, niepewność, nieufność w stosunku do otoczenia. Nadmiernie reaguje na bodźce zewnętrzne, dźwięki go drażnią, dotyk sprawia ból. Kamil nie potrafi opowiedzieć, jak bardzo źle się czuje, dlatego często wycofuje się w swój wewnętrzny, bezpieczny świat. Stymulacja rozwoju u Kamila wymaga od niego systematycznej rehabilitacji sensorycznej i logopedycznej, żeby w przyszłości bardziej świadomie radził sobie z własną nadpobudliwością i lepiej komunikował swoje potrzeby.

Jego brat bliźniak – Hubert w ogóle nie mówi, nie siedzi, nie chodzi, ponieważ choruje na mózgowe porażenie spastyczne czterokończynowe. W marcu 2017 r.  w  wyniku zaistniałej niewydolności oddechowej przeszedł operację udrażniania dróg oddechowych. Jest w stanie, w którym wymaga całodobowej, całkowitej opieki w zaspokajaniu swoich podstawowych potrzeb życiowych. Dwa razy w tygodniu powinien uczęszczać na zajęcia rehabilitacyjne, które pomogłyby mu zachować sprawność mięśni. Niestety w jego przypadku leczenie będzie trwało całe życie.

Rodzice chłopców nie pracują, obydwoje zajmują się wychowaniem dzieci oraz ich leczeniem. Koszty związane z posyłaniem chłopców na rehabilitacje są bardzo wysokie. To 21 120 rocznie! Dlatego rodzice zwracają z prośbą do Państwa o pomoc. Każda przekazana kwota jest bardzo cenna.

 

kalendarz 2018

Dzięki pomocy Darczyńców sfinansowaliśmy wózek inwalidzki dla jednego z braci oraz opłacaliśmy comiesięczną rehabilitację dla obu braci.

Przekazaliśmy:

9 140 PLN

CEL:

Sprzęt rehabilitacyjny

CEL:

Rehabilitacja