Damian choruje na artrogrypozę – wrodzoną sztywność stawów, objawiającą się nienaturalnymi zniekształceniami. Chłopiec ma zniekształcone stopy (końsko-szpotawe), cierpi na przykurcze zgięciowe kolan oraz ma spłaszczone panewki w biodrze.

Chłopiec bardzo chciałby chodzić. Zdaniem lekarzy i rehabilitantów jest to jak najbardziej możliwe, warunkiem jest jednak przeprowadzenie operacji stóp, kolan i bioder oraz założenie ortez, które umożliwią mu naukę chodzenia.

Damian przeszedł już 3 operacje w Polsce, które nie dały efektu, dlatego rodzice podjęli decyzję o zoperowaniu chłopca w niemieckiej klinice w Aschau, która specjalizuje się w leczeniu artrogrypozy. Wszystkie przeprowadzone do tej pory zabiegi powiodły się. Przed Damiankiem jeszcze operacja kolan, podczas której zostaną założone mu klamry podtrzymujące kolana w poprawnej pozycji. Koszt operacji to 5 tys. EURO, czyli ok. 21 000 PLN.

“Nasze warunki finansowe nie pozwalają na wyleczenie synka w niemieckiej klinice ortopedycznej w Aschau. Wszystkie pieniądze przeznaczamy na intensywną rehabilitację oraz zakup ortez, które muszą być wymieniane co rok. Zrobimy wszystko, żeby Damianek mógł chodzić, jednak bez Waszej pomocy jest to niemożliwe, dlatego pragniemy prosić Was o pomoc i z góry dziękujemy za okazane wsparcie!”
Rodzice

Brak aktualności