Musimy dokończyć badania i leczenie – innego sposobu, by pomóc Alexowi, nie ma! Lekarze przedstawili nowy kosztorys badań, droższy od poprzedniego o ponad 20 tysięcy dolarów! Są już blisko odkrycia, co jest chłopczykowi… Jeśli jednak nie zbierzemy pieniędzy, badania się nie odbędą! To będzie oznaczać tylko jedno – powrót do Polski i porażkę. Brak leczenia. Mamy mało czasu na pomoc! Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na leczenie chłopca: https://www.siepomaga.pl/pomoz-alexowi.


Każdy posiłek to niewyobrażalne cierpienie dla 3,5-letniego Alexa, każda próba karmienia kończy się ostrymi bólami brzucha, biegunką, wymiotami, wysypką, obrzękami twarzy. Chłopczyk na wszystkie produkty i leki reaguje ostrą reakcją alergiczną.  Doszło już do tego, że jego organizm bierze białko z samego siebie, czyli „zjada się sam”.

Nikt w Polsce nie potrafi zdiagnozować choroby, nikt nie umie chłopcu pomóc... Jeśli nie wyjedzie na leczenie do USA, gdzie rozpoznają podobne choroby, może dojść do tragedii, Alex przestanie w ogóle przyjmować jakiekolwiek pokarmy…

W 2015 roku dzięki pomocy darczyńców chłopiec wyjechał do kliniki w USA. Tam świetnie zareagował na podane leki i jedzenie, jednak  po 6 miesiącach leki przestały działać,  a co najgorsze  ̶  uczulił się na nie. W tej sytuacji konieczne są rozszerzone badania i zmiana leków.

Specjaliści z Mayo Clinic w USA chcą poprowadzić dalsze leczenie Alexa, które jest dla niego jedyną szansą. Niestety koszty terapii są ogromne  ̶   ok. 40 000 $ (prawie 150 000 zł)!

20150915_180832_resized 20150917_142043_resized

 

 

 

 

 

 

 

 

Rodzina miała jechać na leczenie w lipcu, niestety z uwagi na brak środków przyjęcie do kliniki przesunięto na początek września  ̶  bardzo wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się do tego czasu zebrać potrzebną kwotę. Nie ma innego wyjścia, Alexowi trzeba pomóc. Nie pozwólmy, żeby chłopiec nadal tak bardzo cierpiał i ginął w oczach…

 

kalendarz2019

Na początku kwietnia Alex z mamą ponownie polecieli do Mayo Clinic kontynuować badania. Trzymamy kciuki by tym razem udało się postawić diagnozę.

Dzięki Państwa pomocy i Pomagaczom z Siepomaga przekazaliśmy na ten cel 119 060 PLN.

kalendarz

2017-2018

Dzięki pomocy darczyńców przekazaliśmy 175 606 PLN zł na badania i leczenie Alexa w USA.

W maju 2018r. chłopiec przeszedł kolejne badania w klinice, gdzie pobrano bardzo dużą liczbę wycinków z jelit i przełyku – stwierdzono, że zmiany się cofnęły, ale nadal nie ma diagnozy, a objawy się utrzymują.

Alex wraz z mamą przebywa cały czas w Mayo Clinic w USA pod opieką specjalistów. Zdaniem lekarzy Alex ma chorobę jelit, ale niestety jeszcze nie potrafią oni określić co powoduje u niego zapalenie jelita cienkiego oraz wrzody w przełyku. Chłopiec jak najszybciej musi przyjąć leki, a dalsza diagnostyka będzie możliwa dopiero po przyjęciu pełnej dawki leków. Mamy nadzieję, że wtedy lekarze będą w stanie skutecznie pomóc Alexowi.

Przekazaliśmy:

294 666 PLN

CEL:

Badania

CEL:

Leki