Zatrzymaj ból! Podaj pomocną dłoń!

Julia Skurska, 14 lat
Czas zbiórki: 20142020
Czas zbiórki: 2014 – 2020

Dzięki Wam zebraliśmy
668 641,90 PLN

Julia Skurska dziękuje z całego serca
 • Operacja nóg Julii odbyła się zgodnie z planem 6.09.2020 r. i była niezwykle skomplikowana. Po zabiegu dziewczynka musiała mieć założone ortezy na obie nogi i gips na jedną stopę. Potem czekała ją kilkutygodniowa rehabilitacja, która jest niezbędna, by utrzymać jego efekty.

  W SUMIE PRZEKAZALIŚMY:

  Operacja nóg w Paley European Institute w Warszawie (2020)

  220 013 zł

  Operacja twarzoczaszki w Klinice Craniofacial Center w Dallas (USA) (2019)

  207 188 zł

  Operacja twarzoczaszki w Klinice Craniofacial Center w Dallas (USA) (2017)

  236 873 zł

  Sprzęty rehabilitacyjne

  4 565 zł
 • Pojedyncze przypadki na świecie, w Polsce prawie nie ma, a jej się to przytrafiło! Julia cierpi na chorobę genetyczną zespół Pfeiffera (typ I) – zespół wad wrodzonych, charakteryzujący się m. in. zrośnięciem szwów czaszkowych i deformacją twarzoczaszki oraz zespół Arnolda-Chiariego – malformację tyłomózgowia i czaszki. Ponadto dziewczynka ma jaskrę wrodzoną i niedosłuch przewodzeniowy.

  Operacje ratujące życie

  Przeszła już 4 operacje, niewyobrażalnie skomplikowane i bolesne, które w ogromny sposób odmieniły jej życie. Przeszła przez piekło – by być na ziemi. W trakcie jednego z zabiegów doszło do tragicznego w skutkach krwotoku. Julia doznała udaru mózgu, straciła sporą część kości czaszki (ponad 10 cm), fragment lewej półkuli mózgu i ze sprawnego fizycznie dziecka stała się dzieckiem z porażeniem mózgowym prawej strony ciała.

  Kolejna operacja pozwoli dziewczynce chodzić bez bólu

  Cudem jest, że mimo tylu powikłań zdrowotnych rozwój intelektualny Julii w żaden sposób nie ucierpiał. Dzięki systematycznej rehabilitacji i ogromnemu wysiłkowi dziewczynka jest coraz bardziej sprawna i pod każdym względem stara się dogonić swoich rówieśników. Jest świadomym i inteligentnym dzieckiem, jej pragnieniem jest zostać baletnicą lub pianistką.

  Choroba niestety odziera ją z marzeń! Julia coraz gorzej chodzi, istnieje ogromne ryzyko, że już niedługo stanie się to niemożliwe. Dziewczynka musi jak najszybciej przejść operację, ponieważ cały czas porusza się na zgiętych nogach i przez to deformuje sobie również biodra. Zabieg odbędzie się w Paley European Institute w Warszawie, jego koszt to 284 648,75 zł.

  Pomóż!

  „Bez pomocy takich ludzi jak Ty, nie bylibyśmy w tym miejscu, gdzie udało nam się dojść. Proszę, bądź dalej z nami, walcz i nie rezygnuj. Jeśli się poddasz, odbierzesz naszemu dziecku szansę na normalne życie! Zrobiłeś już tak wiele, nie prosimy o dużo więcej. Tu liczy się każda pomoc, za każdą z całego serca dziękujemy!”

  Małgorzata i Grzegorz Skurscy, rodzice Julii

  YouTube video


  POPRZEDNIE ZBIÓRKI

  1. Operacja twarzoczaszki w Klinice Craniofacial Center w Dallas (USA) (2017).

  18 września 2017 r. odbyła się operacja czaszki Julii. Zabieg, który przeszła był bardzo ciężki, ale dr Fearonowi oraz dr Secco udało się naprawić błędy poprzedników. Lekarze osiągnęli zamierzony cel, tzn. przeszczepili dziewczynce ok. 30 cm2   kości własnej w celu uzupełnienia ubytków w czaszce. Dzięki temu zabiegowi Julia zyskała w końcu szansę na właściwą rekonstrukcję twarzy w przyszłości.

  2. Operacja twarzoczaszki w Klinice Craniofacial Center w Dallas (2019).

  14 czerwca 2019 r. Julia przeszła z sukcesem operację Le Fort III. Pozwoliła ona nie tylko na uzyskanie bardziej prawidłowego i naturalnego wyglądu twarzy, lecz przede wszystkim zabezpieczyła dziewczynkę przed całkowitą utratą wzroku i słuchu. Miała także zakończyć problem bezdechów nocnych, które dotąd hamowały jej rozwój. 5 sierpnia 2019 r. Julka przeszła ostatni etap leczenia chirurgicznego czaszki – w znieczuleniu ogólnym lekarze zdjęli dystraktor, który musiała nosić od dnia operacji. Była już nim bardzo zmęczona – nie mogła normalnie jeść, mówić, wychodzić z domu. Teraz wreszcie odetchnęła! 🙂

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dzięki Wam zebraliśmy
668 641,90 PLN

Julia Skurska dziękuje z całego serca

Słowa wsparcia

Na razie nie ma słów wsparcia.

Napisz pierwsze słowa wsparcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *